Pēc pieciem darba gadiem Austrijas UniCredit bankā Kristaps Krūmiņš karjeras izaugsmi turpina pie celtniecības un lauksaimniecības tehnikas ražotāja JCB Excavators Ltd, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Pirms pieciem gadiem veidot karjeru Austrijā Kristaps neizvēlējās mērķtiecīgi. Tā bija UniCredit – Kristapa tā laika darba devēja – Austrumeiropas galvenā biroja mītnes vieta. «Brīdī, kad pavērās iespēja kandidēt uz amatu, kas paredzēja atbildību par klientiem 17 valstīs un pārvākšanos uz Vīni, man bija skaidrs, ka otra šāda iespēja diez vai būs,» atminas Kristaps. Viņš pieņēma darba piedāvājumu un devās strādāt uz UniCredit mātes kompānijas struktūru, kas koordinē Centrālaustrumeiropas tirgu. Vienošanās paredzēja darbu pusotram gadam, bet darbs šajā kompānijā ieilga un kopā ir pavadīti pieci gadi.

Turpina studijas

Pārliecība par savu atbilstību ieņemamam amatam Kristapam bijusi, jo viņš Banku augstskolā ir studējis uzņēmējdarbību un finanšu vadību, turklāt tā brīža darba pieredze Latvijā bija iegūta finanšu sektorā. «Bija zināma pieredze, koordinējot atsevišķas funkcijas arī Baltijas līmenī. Jaunā pozīcija bija izaicinājums spēlēt pazīstamu spēli, bet pavisam citā, daudz lielākā un daudzveidīgākā laukumā,» viņš turpina. Atminoties pārvākšanās procesu, Kristaps, teic, ka tas bijis vienkāršs un bez sarežģījumiem, jo kompānija, kas specializējas pārvākšanās jautājumos, parūpējusies par visu – sākot ar mantu fizisku pārvešanu un beidzot ar formalitāšu nokārtošanu vietējās valsts institūcijās. Integrācija vietējā sabiedrībā un jaunu sociālo kontaktu veidošana gan ir cits stāsts. «Pārceļoties uz Vīni, nenovērtējams bija atbalsts no manas partneres, jo viņa bija gatava sekot man un ļauties visām pārmaiņām, neskatoties uz to, ka mūsu meitai nākamajā gadā bija jāsāk iet skolā un dēls bija tikai mēnesi vecs,» teic Kristaps.

Lai celtu savu kvalifikāciju, Kristaps sāka MBA studijas Bokoni universitātē Milānā. Divus gadus viņš katru otro mēnesi lidoja uz Milānu vai universitātes struktūrām Manheimā un Londonā, kur apmēram 7 līdz 10 dienas studēja.

Visu rakstu No bankas pie traktoriem lasiet 30. septembra laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra