«Es vienkārši gribēju būt mājās,» tā par savu lēmumu pamest darbu starptautiskā uzņēmumā Rolls-Royce Marine Norvēģijā, lai ar ģimeni pārceltos atpakaļ uz Latviju, teic Antra Bula

Pirms deviņiem gadiem Antra sakravāja ceļasomas, lai dotos dzīvot pie mīļotā cilvēka, kura dzimtene ir Norvēģija. Viņa nebūt nebija plānojusi tur kļūt par mājsaimnieci, bet aktīvi sāka mācīties norvēģu valodu, lai integrētos sabiedrībā un valodas barjera netraucētu atrast viņas izglītībai un iepriekšējai darba pieredzei atbilstošu darbu. «Darbu atrast bija sarežģīti. Dzīvoju Norvēģijas rietumu krastā, nelielā salā Ulsteinvika, kur ir krietni mazāk darba vietu nekā Oslo. Apmēram gadu sūtīju savu CV, bet atgriezenisko saiti tā arī nesaņēmu. Secināju, ka norvēģiem, visticamāk, šķiet nesaprotams mans vārds un uzvārds, tādēļ manu darba pieteikumu tie pabīdīja maliņā,» atminas Antra.

Iet ciemos

Antra nolēma, ka darba meklēšanā jāmaina taktika – jāiet pašai uz uzņēmumiem un jāpierāda, ka viņa ir zinoša, komunikabla un piemērota kandidatūra vakantajām darba vietām. Viņas darba meklēšanas taktika bija veiksmīga jau ar pirmo mēģinājumu. «Aizgāju aprunāties uz Rolls-Royce Marine. Parādīju sevi, pastāstīju, ka līdzās citām darbam nepieciešamajām kvalitātēm protu tekoši runāt angliski un norvēģiski. Mani pieņēma darbā par finanšu nodaļas sekretāri,» stāsta Antra. Viņa šajā uzņēmumā strādāja piecus gadus, kuru laikā karjeras kāpnes stiepušās uz augšu vien, turklāt straujāk, nekā Antra cerēja. «Biju īstajā laikā un vietā. No sekretāres izaugu par savas komandas vadītāju. Britu uzņēmums Rolls-Royce Marine ražo aprīkojumu kuģiem un naftas platformām. Tolaik tika izveidots servisa centrs, tika pārņemti darbi no uzņēmuma grupas rūpnīcām citās valstīs,» viņa turpina. Četrus gadus Antra vadīja Rolls-Royce Marine kreditoru rēķinu apstrādes nodaļu. Tolaik uzņēmums šo procesu bija nolēmis automatizēt, lai pēc iespējas mazāk būtu šajā procesā jāiesaista darba rokas. «Man profesionālā ziņā paveicās, ka bija iespēja ko tādu redzēt, būt klāt pārmaiņu procesā. Ne visi uzņēmumi var šādas programmas atļauties un pielāgot to darbību savām vajadzībām. Manā atbildībā bija šīs programmas attīstīšana, procesu pielāgošana un uzlabošana, komandas vadība,» stāsta Antra.

Tagad viņa strādā Statoil Fuel&Retail Business Centre.

Visu rakstu Norvēģijā izaug par vadītāju lasiet 17. jūnija laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra