ASV, Lasvegasā, no 15. līdz 19. aprīlim notika Pasaules kausa finālsacensības jātniekiem šķēršļu pārvarēšanā. Pirmo reizi šāda līmeņa sacīkstēs Latvijas jātnieks piedalījās ar ķēvi, kas dzimusi Latvijā – Vecumnieku novada Kurmenes pagasta zirgaudzētavā «Zviedru birzes zirgi», vēsta reģionālais laikraksts Bauskas Dzīve.

Latviju pārstāvēja Andis Vārna ar Kurmenē augušo ķēvi, kuras vārds «KS Coradine», bet ikdienā viņu sauc par Koradini, kā arī Kristaps Neretnieks. A. Vārna ieguva 29. vietu, K. Neretnieks – 36. vietu starp 40 labākajiem jātniekiem no 18 valstīm. «Tas līdz šim ir lielākais panākums Latvijas jāšanas sporta vēsturē,» atzīst Latvijas Jātnieku federācijas prezidents Agris Blaus. Lai nokļūtu uz Pasaules kausu, pirms tam A. Vārnam bija jāuzvar vairākās starptautiska mēroga sacensībās, arī Zviedrijā, Krievijā, Polijā.

Par sasniegumu nebeidz priecāties zirgaudzētavas «Zviedru birzes zirgi» darbinieki. Zirgaudzētavas darbiniece Ildze Mašinska pastāstīja, ka zirgu A. Vārna iegādājies sadarbībā ar uzņēmumu «Kurzemes sēklas». Tāpēc arī pirms vārda liek burtus KS.

«Kā noteikt nākamo čempionu? Radu raksti ir ļoti svarīgi, jo iedzimtība zirgiem ir izteikti spēcīga,» teic I. Mašinska. Koradines mātei Kairasinei tēvs savulaik izcīnījis Olimpisko spēļu sudrabu. I. Mašinska atzīst, ka zirgaudzētavas saimniecei Rūtai Lindkvisterei-Rasiņai ir ļoti labas prasmes atrast piemērotākos ērzeļus – uzvarētāja sēklu izdevies iegūt vēl pirms šiem skaļajiem panākumiem. Rezultātā trešajā paaudzē izaugusi pasaules klases sacīkšu ķēve. Savukārt Kairasine atkal ir grūta. Darbinieki teic: «Būs nākamais čempions.» Tikai īpaši zirgi ir spējīgi pārvarēt pasaules mēroga sacīkšu šķēršļus, kuru augstums ir 1,6 metri, un reizēm tie ir pat divus metrus un vairāk plati.

I. Mašinska un Harijs Mašinskis sarunā ar «Bauskas Dzīvi» atzīst, ka zirgaudzētavai nav viegli laiki – lai arī izdodas sameklēt augstas klases ērzeļu sēklu un pašu ķēves ir ļoti labas, tomēr jaunos zirgus neizdodas sagatavot tik veiksmīgi, cik gribētos. Tāpēc būtu nepieciešams partneris, kurš varētu nodarboties ar zirgu sagatavošanu, kas ļautu pārdot tos par daudz lielākām summām nekā līdz šim. Viņi cer, ka varbūt Koradines pasaules mēroga sasniegumi pievērsīs lielāku uzmanību zirgaudzētavai.

Plašāk - laikrakstā Bauskas Dzīve.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra