«Es ceļoju, pelnu un daru to, kas man patīk,» reģionālajam laikrakstam Kursas Laiks saka liepājnieks Tomijs Virga. Jaunais puisis jau otro sezonu ieņem bārmeņa amatu kruīza kuģu kompānijā Norwegian Cruise Line.

Dzīve uz kuģa Tomijam nav sveša, jo savulaik absolvējis Liepājas Jūrniecības koledžu un ieguvis loģistikas speciālista izglītību. Tam sekoja dažādi vasaras sezonas darbi: bāros, taksometru firmā, būvniecībā un pat kā elektriķim. Kad iestājies Transporta un sakaru institūtā un meklējis darbu Rīgā, puisis atradis piedāvājumu strādāt uz kruīza kuģiem.

Pagājušajā sezonā uz kuģa Tomijs pavadīja astoņus mēnešus. Šoreiz pēc četru mēnešu prombūtnes viņš uz nedēļu iegriezies Latvijā. Šo kruīza braucienu viņš vērtē kā vieglāku, jo jau zināma visa sistēma, kā arī dzērienu sastāvi. Vaicājot, vai puisis ir vienīgais latvietis, atbilde ir noliedzoša. «Pagājušajā gadā latvieši sasniedza 1% jeb 9 cilvēkus no apkalpes, šogad mēs esam aptuveni pieci seši.»

«Man nav problēmu komunicēt ar cilvēkiem, bet mani ir viegli nokaitināt, es ātri uzsprāgstu un varu pateikt visu, ko es domāju. Tas dažreiz varbūt ir slikti, jo par to var atlaist. Piemēram, ja kāds pasūdzas vadībai un ja viņi uzskata, ka tas ir rasistiski – brauc mājās. Ļoti daudz var iemācīties par cilvēkiem, kuri smaida sejā, bet iedur dunci mugurā. Filipīnieši paši savējos grūž zem tanka. Pat draugs draugam atņem darbu. Mums, eiropiešiem un amerikāņiem, tas vairāk ir kā hobija darbs. Filipīniešiem, indonēziešiem un indiešiem tas ir maizes darbs. Mēs to darām prieka pēc, nepatīk – brauc mājās un atradīsi citu darbu. Viņiem nav tik viegli, viņiem ir bail tikt atlaistiem. Mēs vairāk izbaudām to kā dzīvesveidu. Viņiem tā ir liela nauda, jo Indijā viss ir salīdzinoši lēts, viņi sūta naudu ģimenēm, bērnus audzina vecvecāki.» Tomēr vislabākie pārdevēji ir tieši indieši. Puisis novērojis, ka tie var iesmērēt jebko. «Viņi varbūt citreiz nav tik ātri, bet prot aizrunāt ausis. Es varu iet un lūgties, bet neviens neko nepirks. Viņiem atliek tikai pieiet pie cilvēka un notiek darījums. Tās ir spējas un varbūt vudū maģija, bet tas izdodas.»

Puisis atzīst, ka, ja kāds Latvijā viņam piedāvātu patiešām labu darbu, tad atgrieztos.

Plašāk - laikrakstā Kursas Laiks.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra