LLU Veterinārajā klīnikā iegādāts un uzstādīts Latvijā pirmais zemūdens skrejceļš, kas paredzēts dzīvnieku rehabilitācijai, informē iestāde.

Jaunais zemūdens skrejceļš aprīkots ar zemūdens masāžu, pretstraumi, regulējamu augstumu un slīpumu un ir paredzēts kustību amplitūdas un izturības palielināšanai, muskuļu stiprināšanai pēc mīksto audu ievainojumiem, lūzumu ķirurģijas, amputācijām, neiroloģiskiem deficītiem, osteoartrīta, muskuļu vājuma, kā arī pie vecu dzīvnieku aprūpes un ķermeņa svara samazināšanai.

Peldēšanas laikā dzīvnieks izmanto vairākas muskuļu grupas un ir spējīgs izstiept ekstremitātes vairāk, nekā staigājot pa zemi. Tas ļauj uzlabot spēku un izturību muskuļos. Šī tehnika samazina slodzi uz locītavām. Zemūdens tredmils jeb zemūdens skrejceļš nodrošina to pašu efektu, ko vingrojumi uz zemes, bet samazina svaru uz dzīvnieka locītavām.

Lai suni motivētu darboties, terapijas laikā saimniekam ir jālīdzdarbojas, ar savu klātbūtni suni nomierinot un iedrošinot. Ūdens tredmilā ir silts – ap 28-30oC, temperatūra tiek pieregulēta atkarībā no suņa aktivitātes līmeņa. Ja suns ir samērā mazkustīgs – tas ātrāk nosals, tāpēc tiek uzstādīta augstāka temperatūra.

Pirmā nodarbība ar fizioterapeitu maksā 50 EUR, paskaidroja klīnikā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra