NATO vadītājs atklāti izpaudies par Vācijas kancleres Angelas Merkeles vīna dzeršanas paradumiem, intervētājiem Norvēģijā atklājot, ka tad, kad abi kopā atpūšas, lietojot dzērienus, «teiksim tā: viņa nav pirmā, kas dosies prom», vēsta thelocal.de.

Jens Stoltenbergs arī pastāstījis, ka kopā ar Vācijas kancleri vakaros iedzēris «daudzas reizes».

«Viņa dzer baltvīnu, un es dzeru alu,» viņš sacījis. «Mani ļoti pārsteidz viņas izturība. Mums bija ļoti labs vakars Štrālzundē [Vācijas piekrastes pilsēta, kur Merkele rīkoja samitu 2012. gadā].»

Stoltenbergs arī pastāstījis, ka abi līderi attīstījuši «spēcīgu personīgo ķīmiju» sarunās par klimata pārmaiņām, jo īpaši «šajās ilgajās naktīs Kopenhāgenā 2009. gadā».

«Tas veido sava veida ķīmiju, sava veida tuvību,» viņš skaidrojis. «Obamu [ASV prezidents Baraks Obama] es arī esmu saticis daudzas reizes. Es domāju, ka tieši viņi abi bija tie, kas atbalstīja mani, kandidējot uz NATO ģenerālsekretāra amatu.»

Viņš noraidījis viedokli par politiskajiem līderiem kā par aukstiem karjeristiem: «Politiskie līderi ir galvenokārt sabiedriski, jauki cilvēki, citādi viņus neievēlētu.»

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra