Lai izceltu Latvijas videi draudzīgo attieksmi un digitālos risinājumus, Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne (V) lūgusi parlamenta Prezidiju atbalstīt divu līdz trīs bišu stropu izvietošanu uz Saeimas ēkas jumta.

(Papildināta pēdējā rindkopa.)

Lai izceltu Latvijas videi draudzīgo attieksmi un digitālos risinājumus, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē Parlamentārās dimensijas laikā 2015.gada pavasarī iecerēts sākt ilgtermiņa projektu, kam pagaidām dots nosaukums Saeimas bišu drava.

Uz Saeimas nama Jēkaba ielā 11 jumta bišu stropus varētu izvietot ES parlamentu ekonomikas un digitālo lietu komiteju priekšsēdētāju sanāksmes laikā 19.aprīlī. Tos būtu iespējams aprīkot ar interneta pārraides kamerām, tāpat stropus iecerēts novietot uz digitālajiem interneta pārraides svariem. Interesenti tādējādi varētu aplūkot ikdienas Saeimas bišu dravas pienesuma un dravas palielināšanās dinamiku.

Plānots, ka ES parlamentu Savienības un Eiropas lietu komiteju konferences jeb COSAC plenārsēdē 2.jūnijā būtu iespējams novākt pirmo Saeimas bišu dravas ražu, kas simboliski saskanētu ar prezidentūras parlamentārās dimensijas noslēgumu.

Saeimas nams būs viena no retajām sabiedriskajām ēkām Latvijā un Eiropā, uz kuras novietoti bišu stropi. Saeimas bišu drava iecerēta kā ilglaicīgs projekts un ievāktais medus var arī tikt izmantots par Saeimas protokolāro dāvanu, norāda politiķe.

«Nereti Latviju pamatoti uzskata par vienu no zaļākajām un dabai draudzīgākajām valstīm ne tikai Eiropā, bet arī pasaulē,» pamatojot minēto ideju, vēstulē Prezidijam piebilda Čigāne.

Saeimas Prezidijs šodien nolēma neskatīt iesniegto priekšlikumu, jo par šo ideju vēl nepieciešams iegūt papildu informāciju, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra