Saules siltie stari pagājušajā nedēļā daudzus izvilināja dārzos un sētās jau pirms pavasara iestāšanās. Reģionālais laikraksts Kursas Laiks devies lūkoties, kā tam pošas pāvilostnieki.

Neliela rosība jau manāma mazdārziņos aiz Pāvilostas daudzdzīvokļu ēkām. Orisja Kopštāle jau aprušinājusi ogulājus un apkopj pārziemojušās mārtiņrozes. Apdobē viņa liek jūras mēslus, kas ziemā, pārklāti puķēm, tās pasargājot no izsalšanas, bet vasarā, ierakti zemē, esot labs mēslojums un neļauj saknēm izkalst. Smilšainajai jūras piekrastes zemei nepieciešamas daudzas piedevas. Lai gan jūra tepat aiz kāpām, tās izskaloto mēslu atvešanai jāgādā transports - esot ļoti smagi.

Pie kādas palielas dārza mājiņas skaldītas malkas kaudze, un saimniece Velta Vaškus to krauj akurātās rindās. Velta dzīvo pirmajā Pāvilostā uzceltajā daudzdzīvokļu mājā, tajā ir plīts un ar malku kurināms ūdens boilers. Rudeņos uz plīts tiekot gatavoti visi konservi. «Pagrabs tik pilns, ka karu varu pārdzīvot,» smejas saimniece.

Dārziņi ierīkoti uz privātās zeme, par ko maksā nomas maksu. Velta novērojusi arī skumju faktu - dārzos nav jaunu cilvēku, tajos rušinās vien pensionāri.

Viļņu ielā var pārliecināties, cik patiess ir pāvilostnieku teiktais par savu pilsētu - Rīgas filiāle. Pagalmā strādā traktors, izlīdzinot paprāvu melnzemes kaudzi. Turpat sastaptā Ligita ar grābekli to pielīdzina un pastāsta, ka māju nopirkuši rīdzinieki, bet viņa un traktora vadītājs Mārtiņš te tikai piestrādā. Silto laiku nevarot laist garām. Izrakuši vecos krūmus. Izlīdzinātajā melnzemē tiks sēta zālīte, stādītas puķes un kociņi. Par citām saimnieku iecerēm Ligitai nav informācijas. Pāvilostā mājas pastāvīgai dzīvei vai kā vasarnīcas pērkot daudzi rīdzinieki.

Plašāk 23. marta laikrakstā Kursas Laiks.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra