Biznesa portāls Db.lv piedāvā piektdienas mini interviju sēriju. Katru nedēļu kāds no uzņēmējdarbības vides pārstāvjiem sniedz atbildes uz jautājumiem - gan nopietniem, gan arī personīgākiem.

Uz jautājumiem šonedēļ atbild EY partneris Andris Lauciņš. «Esam profesionālo pakalpojumu uzņēmums – klientiem sniedzam konsultācijas un īstenojam projektus par viņu organizācijas efektīvu attīstību, nodrošinām audita pakalpojumus, palīdzam ar nodokļu konsultācijām un atbalstām klientus uzņēmumu pirkšanas un pārdošanas darījumos,» par savu darbavietu stāsta A. Lauciņš. «EY strādā 190 000 darbinieku 150 valstīs. Latvijā strādājam 22. gadu, Rīgas birojā nodarbinām vairāk nekā 170 darbiniekus. Otro gadu pēc kārtas pasaulē esam atzīti par pievilcīgāko darba devēju uzreiz aiz Google,» viņš turpina.

- Kāpēc Jūs strādājat šajā uzņēmumā/nozarē?

Strādājot vadošā profesionālo pakalpojumu uzņēmumā varu tiešā veidā piedalīties Latvijas salīdzinoši jaunās ekonomikas un valsts pārvaldes izveidē un stiprināšanā.

Starptautisks uzņēmums konsultāciju nozarē man profesionāli dod iespējas arī darboties lielākos projektos, kuri Latvijā objektīvu ierobežojumu dēļ, visticamāk, nevarētu tikt īstenoti. Līdz ar to šobrīd varu baudīt privilēģiju - redzēt, kā uzņēmumi un valsts organizācijas tiek attīstītas citās valstīs.

- Kas Jūs iepriecina un kas Jūs apbēdina, kad raugāties uz Jūsu pārstāvēto nozari un Latvijas valsti kopumā?

Ikdienā strādājot globālā uzņēmumā, varu teikt, ka bieži paši nenovērtējam prasmes un jomas, kurās esam labāki par citiem. Piemēram, mūsu zināšanas par to, kā iegūt taustāmu rezultātu ierobežotu resursu apstākļos, visa veida gan valsts, gan privātie e-pakalpojumi un to lietojums Latvijā ir ļoti attīstīts un jau ierasts. Mēs varam būt lepni par interneta pieejamību un pielietojumu Latvijā. Tā ir augstāka nekā daudzviet Rietumeiropā.

No otras puses profesionāļiem un nozarēm, kas daudz sasniegušas, jāspēj turpināt savu pašpārvaldi un iekšēju regulāciju, lai nodrošinātu profesionālajam līmenim atbilstošus resursus un noturētu sabiedrībai saprotamus profesionālus standartus. Dažkārt cīņa par ierobežoto Latvijas tirgu neveicina ieguldījumus jaunu profesionāļu attīstībā un izglītošanā.

- Kas Jūs iepriecina un kas Jūs apbēdina, kad raugāties uz Jūsu pārstāvēto uzņēmumu?

Man ir prieks sekot līdzi mūsu klientu izaugsmei un panākumiem, kas vienlaikus demonstrē arī valsts kopējo attīstību. Protams, darbā vēlētos redzēt vairāk uzņēmumu, kas, balstoties uz gudriem risinājumiem un talantīgiem darbiniekiem, spēj izaugt un pāraugt Latvijas robežas.

- Vai Jūs un Jūsu pārstāvēto uzņēmumu var atrast interneta sociālajos tīklos un sociālajos portālos? Kāpēc – jā vai nē?

Jā, pirms trim gadiem dienā, kad piedzima jaunākais dēls Twitter vidē iesāku stāstu par mazā ē-lietu ministra gaitām. Vēl tagad dažkārt uzrakstu kādu «tvītu».

Protams, ir arī plaša EY kā uzņēmuma pārstāvība populārākajos sociālajos tīklos, kur bieži dalāmies ar mūsu domām par norisēm dažādās nozarēs. Tas ir vēl viens saziņas veids, kura iespējas cenšamies izmantot.

- Vai darbinieku trūkumu izjūtat?

Esam kā neliela privāta universitāte. Ne velti mūsu darbinieki bieži ir citu nozaru uzņēmumu vervēšanas mērķis. Ik gadu meklējam jaunus darbiniekus apmācām un attīstām viņus. Redzu, ka tā būs arī nākotnē.

Nevaru teikt, ka izjūtam potenciālu trūkumu, tomēr cīņa par labākajiem ir sīva un mums ik gadu ir svarīgi parādīt, kādas iespējas sniedz darbs EY.

-  Kas jāņem vērā cilvēkam, kurš vēlas strādāt Jūsu pārstāvētajā uzņēmumā? 

Pats svarīgākais - ir nepieciešama vēlme apgūt jaunas zināšanas un nezūdoša enerģija. Pārējo var apgūt mūsu EY ģimenē.

- Kādi ir uzņēmuma tuvākie un tālākie mērķi?

Esam aktīvi sākuši savas zināšanas un pakalpojumus eksportēt uz citām valstīm, šo virzienu noteikti attīstīsim. Plānojam arī paplašināt savu pakalpojumu klāstu ar pilna servisa juridiskiem pakalpojumiem.

Nākotnē vēlētos redzēt ne vien pakalpojumus, kurus eksportējam, bet aizvien vairāk palīdzēt vadošiem Latvijas uzņēmumiem iekarot pasaules tirgus un lielām organizācijām atrast ceļu uz Latviju kā savu investīciju galamērķi.

- Pastāstiet par savu ceļu uz pašreizējo amatu un to, kāds bija Jūsu pirmais darbs?

Jau stipri agrīnā skolas vecumā izmēģināju daudzus dažādus amatus, ganīju, slaucu kolhoza govis, strādāju botāniskā dārza siltumnīcās, bioloģijas institūta laboratorijā skaitīju mikroorganismus mēģenēs, pat darīju tādas inovatīvas lietas kā strādāju par jaunu produktu izmēģinātāju toreizējā motorūpnīcā Sarkanā Zvaigzne. Uz izvēli par profesionālo attīstību vislielāko iespaidu tomēr atstāja sajūta par dzīves realitāti vasarā, kad divus mēnešus dien dienā virpoju metāla detaļas rūpnīcas Jauda cehā.

Jau pēc izglītības iegūšanas savas darba gaitas sāku šajā uzņēmumā kā biznesa konsultants, kad biju viens no pirmajiem tā darbiniekiem.

- Kā un kad radies Jūsu pārstāvētā uzņēmuma nosaukums un logo?

Uzņēmumu ir dibinājis Artūrs Jangs (Arthur Young) 1890. gadā Ņujorkā,  bet  šodienas uzņēmuma nosaukums EY un logo pieņemts 2013. gada jūlijā, kad, ieviešot jaunu uzņēmuma stratēģiju, līdzšinējo nosaukumu aizvieto saīsināta versija, pielāgojoties mūsdienu dinamiskajai biznesa videi.

- Atklājiet kādu faktu, kuru mūsu lasītāji, iespējams, vēl nezina par Jūsu pārstāvēto uzņēmumu.

Latvijā tikai nedaudz vairāk nekā 37% no mūsu ieņēmumiem veido finanšu pārskatu revīzijas ieņēmumi.

- Kādas izmaiņas likumdošanā Jūs vēlētos redzēt?

Būtu vēlamas izmaiņas, kas ļautu uzņēmējiem uzņemties lielāku atbildību par saviem darbiniekiem un viņu ģimenēm. Tas veicinātu darbinieku lojalitāti un nodarbinātību kopumā. Nesenais notikums ar līdzekļu vākšanu mazā Dāvja ārstēšanai liek man domāt, ka valsts vidējā termiņā nevarēs uzņemties atbildību par visām sabiedrībai svarīgajām dzīves situācijām, jāiesaista nevalstiskais un privātais sektors. 

- Vai ir kas tāds, kas Jūs pēdējā laikā ir patiesi pārsteidzis – patīkami vai nepatīkami?

Esmu ļoti norūpējies par situācijas attīstību Ukrainā, vēl pirms gada neticētu, ka kaut kas tāds iespējams. Nav tādas dienas, kad manā darbā vienā vai otrā veidā nesanāktu par šo padomāt.

- Kurš ir Jūsu mīļākais ēdiens un dzēriens?

Manas sievas gatavotie ēdieni visi man mīļi kopumā un katrs atsevišķi, kad man tas tiek piedāvāts.

- Kura grāmata/filma/personība ir uz Jums atstājusi vislielāko ietekmi – profesionāli un personīgi?

EY man bijusi tā laime mācīties no daudziem cilvēkiem, kas ir starptautiskā līmenī profesionāli ļoti tālu tikuši katrs savā specializācijas jomā. Tēvs man daudzkārt teicis, kad uz māju bija atnācis kāds meistars: «Skaties un ievēro, kā katrs meistars dara savu darbu.»

Pirmais lielais «meistars» man bija Mārtiņš Stāks no Čikāgas, kas izveidoja mūsu uzņēmuma biroju Latvijā 1992. gadā. Nesen man bijusi unikāla iespēja strādāt trīs gadus vienotā komandā ar Filipu Hourquebbie no Dienvidāfrikas, kas man iemācījis, kā vadīt uzņēmumu, sasniegt mērķus ekonomiski un politiski sarežģītā sadrumstalotā reģionā.

- Kur un kā vislabāk atpūsties pēc darba un smelties enerģiju?

Mūsu profesijas pārstāvjiem raksturīgi darbā uzkrāto stresu kompensēt sportā, īpaši dažādu diezgan aktīvu sporta veidu jomās. Neesmu izņēmums, daudz slēpoju no un pret kalniem, braucu ar visu, kam divi riteņi ar un bez motora.

- Kā, Jūsuprāt, vislabāk iztērēt loterijā laimētus 10 tūkstošus eiro?

Ieguldītu bērnu izglītībā.

- Izstāstiet, lūdzu, savu mīļāko anekdoti vai kādu smieklīgu/interesantu atgadījumu no dzīves/darba.

Pēdējos mēnešus, kad esmu dienas gaitā noguris vai ko smagāku vakarā apēdis, vairs neredzu sapņos murgus, bet gan ļoti smieklīgas sadzīves situāciju komēdijas, kas pamostoties man acīmredzami uzlabo omu. Nekad neko līdzīgu neesmu piedzīvojis, ceru, ka tā turpināsies.

- Jūsu novēlējums db.lv lasītājiem.

Turpināt lasīt avīzes.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra