Biznesa portāls Db.lv piedāvā piektdienas mini interviju sēriju. Katru nedēļu kāds no uzņēmējdarbības vides pārstāvjiem sniedz atbildes uz jautājumiem - gan nopietniem, gan arī personīgākiem.

Uz jautājumiem šonedēļ atbild virtuālās vides drošības risinājumu izstrādātāja Kaspersky Lab vadītājs Baltijas valstīs Andis Šteinmanis. Kaspersky Lab darbojas vairāk nekā 200 valstīs, tā aizsardzību izmanto 400 miljoni lietotāju visā pasaulē, 1/3 no uzņēmuma darbiniekiem ir nodarbināti izpētē un produktu izstrādē.

Kāpēc Jūs strādājat šajā uzņēmumā/nozarē?

Kaspersky Lab ir relatīvi jauns uzņēmums – šogad atzīmējām 18. dzimšanas dienu. Tieši tāda arī ir gaisotne uzņēmuma iekšienē – jauneklīga un enerģiska. Man patīk apzināties, ka esmu šādā komandā, protams kā papildu faktors ir tas, ka ik dienu ar mums ir uzņēmuma dibinātājs un zīmols – Jevgēņijs Kasperskis, kuru pazīstu personīgi.

Kas Jūs iepriecina un kas Jūs apbēdina, kad raugāties uz Jūsu pārstāvēto nozari un Latvijas valsti kopumā?

Mani patiešām iepriecina tas, cik ļoti ir izaugusi Latvijas Kibernoziegumu novēršanas ātrās reaģēšanas grupa (CERT.LV) – gan kvantitatīvi, gan kvalitatīvi.

Apbēdina līdzpilsoņu reizēm vieglprātīgā attieksme pret kiberdrošību – arī mājai vai dzīvoklim ir durvis, bet tās mēs taču aizslēdzam drošības nolūkos!

Kas Jūs iepriecina un kas Jūs apbēdina, kad raugāties uz Jūsu pārstāvēto uzņēmumu?

Mani iepriecina inovāciju un pētījumu rezultātu ieviešanas ātrums produktos, kas ir uzņēmuma, kuru pārvalda privātais kapitāls, priekšrocība.

Vai Jūs un Jūsu pārstāvēto uzņēmumu var atrast interneta sociālajos tīklos un sociālajos portālos? Kāpēc – jā vai nē?

Protams, uzņēmumam ir informatīvas interneta lapas, Facebook profils, forumi, lietotāju klubi.

Vai uzņēmumā izjūtat problēmas, kas saistītas ar darbaspēku?

Problēmas ar darbaspēku neizjūtam, jo šobrīd pietiekami liels skaits jauniešu studē datorzinības un atlases rezultātā mēs regulāri papildinām savas darbinieku rindas. Kaspersky lab par vīrusu analītiķi strādā arī kāds jaunietis no Latvijas, kurš ar labiem rezultātiem piedalījās mūsu uzņēmuma rīkotā starptautiskā jauniešu konkursā datorspeciālistiem.

Kas jāņem vērā cilvēkam, kurš vēlas strādāt Jūsu pārstāvētajā uzņēmumā? 

Strādājot produktu izstrādes vai vīrusu analītikas nodaļā, būtu nepieciešamas zināšanas datortehnikā, programmēšanā, vēlams kriptogrāfijā. Protams, jābūt pacietībai.

Kādi ir uzņēmuma tuvākie un tālākie mērķi?

Uzņēmuma tuvākais mērķis ir kļūt par atzītu līderi kiberaizsardzības jomā. Jau šobrīd pēdējos Gartner kvadrantos Kaspersky lab jūs atradīsiet starp līderiem. Mūsu mērķis ir kļūt par numuru 1.

Pastāstiet par savu ceļu uz pašreizējo amatu un to, kāds bija Jūsu pirmais darbs?

Mans pirmais darbs bija Rīgas Radio Rūpnīcas datoru remonta nodaļa, kur nokļuvu pēc Rīgas Industriālā Politehnikuma (tagad Rīgas Valsts Tehnikums) beigšanas 1985. gadā. Kopš tā laika ir strādāts gan vietējos gan starptaiutiskos uzņēmumos – pārsvarā IT nozarē. Tā, pateicoties gadu gaitā izveidotajiem kontaktiem, mani sameklēja Kaspersky Lab.

Kā un kad radies Jūsu pārstāvētā uzņēmuma nosaukums un logo?

Uzņēmuma logo ir radies no uzņēmuma dibinātāja Jevgēņija Kasperska uzvārda. Laika gaitā logo piedzīvojis nelielas vizuālas un stilistiskas pārmaiņas.

Atklājiet kādu faktu, kuru mūsu lasītāji, iespējams, vēl nezina par Jūsu pārstāvēto uzņēmumu.

Kaspersky Lab sadarbojas ar Interpol un Europol kibernoziegumu atklāšanā. Tāpat mēs esam atklājuši un publicējuši informāciju par daudz un dažādiem apdraudējumiem, neatkarīgi no to izcelsmes valsts – vai tā būtu Ķīna, ASV vai Krievija.

Otrs interesants fakts ir tas, ka Kaspersky Lab ir tehnoloģiskā sadarbība ar daudziem pasaulē pazīstamiem IT uzņēmumiem, kuri izmanto mūsu tehnoloģijas, piemēram Cisco, ZyXEL, D-Link, Netgear, Bluecoat.

Kādas izmaiņas likumdošanā Jūs vēlētos redzēt?

Pēc iespējas mazāk izmaiņu nodokļu likumdošanas jomā.

Vai ir kas tāds, kas Jūs pēdējā laikā ir patiesi pārsteidzis – patīkami vai nepatīkami?

Karadarbība Ukrainā. Patiešām nesaprotu, kā kādam ir izdevies sanaidot divas kaimiņu tautas, kuras ir tuvas viena otrai gan mentāli gan ģeogrāfiski.

Ja Jums gribētu noorganizēt ideālas pusdienas, kādas tās būtu?

Tās būtu manis paša gatavotas pusdienas savai ģimenei vai tuvāko draugu lokam.

Kura grāmata/filma/personība ir uz Jums atstājusi vislielāko ietekmi – profesionāli un personīgi?

Žila Verna romāni, kurus ļoti agrā jaunībā aizrautīgi lasīju.

Kur un kā vislabāk atpūsties pēc darba un smelties enerģiju?

Fiziskās aktivitātēs, sportā un pirtī. Man tā ir riteņbraukšana un teniss.

Kā, Jūsuprāt, vislabāk iztērēt loterijā laimētus 10 tūkstošus eiro?

Atbalstot sociālus projektus, dzīvnieku patversmes un jauniešu sportu.

Izstāstiet, lūdzu, savu mīļāko anekdoti vai kādu smieklīgu/interesantu atgadījumu no dzīves/darba.

Sēž kafejnīcā cilvēks. Ne viņam laptops, ne planšete, ne telefons. Vienkārši sēž un dzer kafiju. Un skatās apkārt. Biedējoši :)

Jūsu novēlējums db.lv lasītājiem.

Rūpējieties par savu elektronisko vērtību drošību un pirms publicēt jebkādu informāciju sociālajos tīklos padomājiet divreiz – īstermiņā un ilgtermiņā – kādas sekas šī informācija varētu nest jums vai jūsu tuviniekiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra