Nākotnē Saldus novada attīstību ir iecerēts balstīt uz jau šobrīd spēcīgām nozarēm, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Pašlaik Saldus novadā dzīvo gandrīz 26,8 tūkstoši iedzīvotāju un darbojas 2290 uzņēmumi, no kuriem lielākā daļa ir kokapstrādes un pārtikas ražošanas, kā arī mazumtirdzniecības uzņēmumi.

«Mums ir aktīvi iedzīvotāji, rosība ir tiešām nopietna. Bezdarba rādītājs pat uz Kurzemes fona ir labs – 7,5%,» saka Indra Rassa, Saldus novada domes priekšsēdētāja.

Nākotnē Saldu viņa vēlētos redzēt kā pilsētu, kur cilvēkiem ir patīkami dzīvot, lai visi nepieciešamie pakalpojumi būtu sasniedzamā attālumā, kā arī visiem būtu darbs. «Varbūt būtu vairāk vajadzīgs darbs sievietēm,» viņa saka. Nozarēs, kas novadā ir spēcīgas un kas nodarbina samērā daudz darbinieku, piemēram, lauksaimniecībā, kokapstrādē un metālapstrādē vairāk strādā vīrieši. Sievietes vairāk nodarbinātas šūšanas un pārtikas uzņēmumos, kā arī, piemēram, Bites zvanu centrā.

Sakārto vidi

Novadā ir lieli lauksaimniecības uzņēmumi, ir maz aizaugušu un neizmantotu zemju. «No lauksaimniekiem lielākais ražotājs ir Pampāļi, arī Druvas Unguri. Tagad pierobežā veiksmīgi attīstās Kalna piena sierotava, kam īpašnieki ir lietuvieši,» teic I. Rassa. Viņa norāda, ka Saldū ir diezgan daudz norvēģu uzņēmumu – kuģu detaļu, plastmasas, vakuuma tualešu ražotāji, kuri ir izvietojušies konkrētā teritorijā.

Nozīmīgāka nozare ir arī pārtikas ražošana, ko pārstāv Cannelle Bakery, Saldus maiznieks, Saldus pārtikas kombināts, Druva Food, Ardeks, Saldus gaļas kombināts u.c. SIA Saldus pārtikas kombināts valdes locekle Līga Grīsle uzskata, ka, vērtējot pēc ražošanas uzņēmumu skaita, Saldus ir viens no bagātākajiem novadiem Latvijā.

Visu rakstu Saldu cer izveidot kā labvēlīgu vietu biznesam lasiet 1. jūlija laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra