Svētku drānu izvēlē variāciju ir daudz – gan etnisks apģērbs mūsdienu skaņās, gan tradicionāli tautas tērpi, piektdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Pēdējos gados nudien var runāt par latviskuma daudzināšanas kultu, atzīst vairāki DB aptaujātie tautisko drēbju darinātāji. Veikalu Taste Latvia īpašniece Dita Danosa novērojusi, ka vairāki atzīti Latvijas dizaineri, veidojot vasaras kolekcijas, ņem vērā pieaugošo pieprasījumu pēc apģērba ar tautiskiem akcentiem. Tas kļūst populārāks ne tikai jauniešu, bet arī pieaugušo pircēju vidū. Tiesa, vīriešiem iespēja izvēlēties Līgo svētkiem piemērotu tērpu no pašmāju dizaineru piedāvātā klāsta ir krietni mazāka nekā sievietēm, tomēr diskriminācija mazinoties. Vīrieši varot lūkoties pēc krekliem ar tautiskiem akcentiem, kā arī tauriņiem ar latvju rakstiem. Īpašus Līgo tērpus, rotas un aksesuārus darina arī vairāki jaunie dizaineri.

Garos brunčos

«Līgo svētkos katrai meitenei gribas uzvilkt garus brunčus, un, kad tautiskie svārki mugurā, tad arī īstā svētku sajūta neizpaliek. Svētku drānas ļauj sajusties svinīgi. Latviskā daudzināšana atgriežas, bet katrs to pielāgo savai gaumei,» atzīst zīmola Stiga brunči idejas autore Gundega Gulbe. Viņa pirmos svārkus uzšuva sev, vēlāk pēc tādiem sāka taujāt arī draudzenes. «Pasūtu audumu no Holandes. Fenomenāli, bet tā raksts un krāsu salikums raisa mūsdienu latviskās sajūtas. Brunči ir modē, un ne visi var atļauties iegādāties etnisko tautas tērpu un ne visi to vēlas valkāt,» viņa turpina. Tā kā šis bijis tikai izmēģinājuma šāviens, Gundega pasūtījusi nelielu apjomu auduma un kopumā tā pieticis vien 60 brunčiem. «Trakums! Ja es būtu zinājusi, ka pēc šāda nišas produkta būs tik liels pieprasījums, noteikti būtu sagatavojusies pirmssvētku tirdziņiem pamatīgāk. Man taujā arī pēc vīriešu apģērba. Domāju, ka nākamajā gadā uzšūšu arī tautiskās vestes,» spriež Gundega. Pagājušajā gadā pirms Līgo svētkiem pirmos garos svārkus, kuru akcents ir raksts no Lielvārdes jostas, uzšuva SIA Cartiero valdes locekle Linda Bariņa.

Visu rakstu Sievām tautiski brunči, vīriem balti lina krekli lasiet 19. jūnija laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra