Sportiskā garā valsts labā

Atpūta
2015. gada 18. decembris 11:11

Latvijai ir priekšnosacījumi, lai valstī sekmīgi varētu organizēt vērienīgas, starptautiska mēroga sporta sacensības, liecina pēdējos gados notikušie pasākumi, piektdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Šoruden basketbola entuziasti tika lutināti, jo Rīgā notika Eiropas čempionāta basketbolā EuroBasket 2015 D grupas spēles. Pasākums izvērtās vērienīgs, ar plašu publicitāti, pārpildītu halli Arēna Rīga un aktivitātēm pie Brīvības pieminekļa, kur spēles tika translētas uz lielā ekrāna. Rīgā virmoja basketbola gars, un par šīm sacensībām, iespējams, saausījās pat tie, kuriem iepriekš oranžās bumbas spēle maz interesēja. Milzīgais burziņš ar sportiska azarta piegaršu nesa ne tikai prieku sporta faniem, bet arī sildīja Latvijas ekonomiku.

«Lielākais izaicinājums, arī stresa avots, bija nepieciešamība sarīkot maksimāli labu pasākumu, sasniedzot pozitīvu finansiālo bilanci. Ņemot vērā faktu, ka vairāk nekā puse no čempionāta tēriņiem tika segta no biļešu ienākumiem, bija ļoti svarīgi radīt maksimālu ažiotāžu visās trijās Baltijas valstīs, precīzi definēt un realizēt biļešu politiku, iegūstot maksimālus ieņēmumus no to tirdzniecības,» stāsta Latvijas Basketbola savienības (LBS) ģenerālsekretārs Edgars Šneps.

Latvijai tēla veidošanā, sportiskā gara kurināšanā un valsts ekonomikas pieauguma veicināšanā palīdz arī daudzi citi sporta veidi – skriešana, tautas sporta sacensības, volejbols u.c.

Visu rakstu Sportiskā garā valsts labā lasiet 18. decembra laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra