Par startup darbību pēdējo gadu laikā ir runāts daudz, taču nesaistot ar akadēmisko izglītību – tagad tapusi pirmā starta uzņēmējdarbības vadības studiju programma, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Rīgas Stradiņu universitāte (RSU) kopā ar biedrību Riga High Tech University (RHTU) ir izveidojusi studiju programmu Starta uzņēmējdarbības vadība, kas ļaus iegūt trūkstošās zināšanas un prasmes, lai savu aizraušanos, ideju vai vienkārši vēlmi veidot labāku pasauli pārvērstu globālā startup uzņēmumā. Pēc trīs gadu studijām būs iespēja iegūt sociālo zinātņu bakalaura grādu vadībzinātnē.

Specializēta programma

Tehnoloģiju starta uzņēmumi (tech startups), piemēram, Google, Facebook, Tesla Motors, ir mainījuši pasauli, biznesa procesus un sabiedrību. Tie ir mainījuši uzskatu, cik īsā laikā var izveidot globālu uzņēmumu, kas pārvērš pasauli un uzlabo mūsu dzīvi. Šādu uzņēmumu panākumu sekotāji ir izveidojuši jaunus un efektīvākus biznesa izveidošanas algoritmus un metodes. Apgūstot starta uzņēmējdarbības vadības zināšanas un apvienojot tās ar savu aizrautību un entuziasmu, jebkuram RSU jaunās programmas studentam būs iespēja izveidot globālu tehnoloģiju iesācējuzņēmumu salīdzinoši īsā laikā, ir pārliecināta RSU studiju programmas Starta uzņēmējdarbības vadība vadītāja Anželika Berķe-Berga.

«RSU ir pirmā augstskola, kas startup uzņēmējdarbību saista ar akadēmisko izglītību, mums ir uzkrāta pieredze šajā jomā, kā arī zināšanas, tādēļ mēs gribētu lauzt šo stereotipu un piedāvāt topošajiem studentiem mācīties no citu pieredzes un varbūt arī kļūdām, tās neatkārtojot pašiem,» norāda A. Berķe-Berga, uzsverot, ka uz jautājumu – «Ko labāk – diplomu vai startup uzņēmumu?» – RSU atbild: «Abus!» Viņa stāsta, ka Starta uzņēmējdarbības vadības programmu RSU īsteno kopā ar RHTU, kas ir praktiķu komanda un aizrautīgi startup ideju popularizētāji un īstenotāji.

Visu rakstu Gan diplomu, gan uzņēmumu lasiet 6. maija laikrakstā Dienas Bizness.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra