Pozdņakovu ģimene no Mārkalnes pagasta jau daudzus gadus nodarbojas ar rokdarbiem. Vislielākās rokdarbnieces ir mamma Rita, kura pin klūgu grozus un citus izstrādājumus, un meita Dana, kura veido dažādas rotaļlietas, vēsta reģionālais laikraksts Alūksnes Ziņas.

Rita stāsta, ka pirms 16 gadiem viņa izgājusi klūgu pīšanas kursus Tautas lietišķās mākslas studijā Kalme. «Toreiz brauca kāds meistars no Daugavpils un mācīja klūgu pīšanu. Pirms tam nebiju neko tādu veidojusi, vien redzēju bildēs, ka izskatās skaisti,» viņa stāsta.

Ritai pie mājām tagad aug daudz kārklu, kas iestādīti, uzsākoties kursiem. Viņa stāsta, ka kārklus var griezt oktobrī un pavasarī, taču tiem atšķirsies krāsa. Rudenī kārkls būs brūns, bet pavasarī - balts. «Materiālu sagatavošana arī ir pats grūtākais darbs, pīšana jau ir viegla. Kārkli ir jāsašķeļ un jāsagatavo. Esmu gatava arī citiem parādīt, kā to dara, ja vien ir interese,» saka Rita. Viņa atzīst, lai arī šis hobijs nav ienesīgs, tas ir gluži kā meditācija un, veidojot dažādos priekšmetus, domas spēj aizvirzīties prom no ikdienas.

Pozdņakovu ģimenes leļļu meistare ir Dana. Viņa gan šuj, gan ada dažādas lelles un dzīvniekus. Dana atzīst, ka tirdziņos cilvēki nāk aptaustīt mantiņas, bet nenopērk, taču beigās tās kļūst netīras. Cilvēki to nedara ļauna prāta dēļ, taču tirdziņos ar to vienmēr jāsaskaras.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra