Tiklīdz Rīgā tiek atvērta kāda jauna vieta, kas piemērota svinību rīkošanai, visi lido kā bites uz medu un cenšas to «nogaršot»

Tā atzīst DB aptaujātie korporatīvo pasākumu organizatori.

Patlaban popularitātes saulītē gozējas Latvijas nacionālā bibliotēka un tās restorāns Klīversala, vēl aizvien interese nav zudusi par kultūras pili Ziemeļblāzma, Dzelzceļa muzeju, dizaina fabriku D.FAB, RISEBA Arhitektūras un mediju centru H2O, klubu Godvil, Kuģniecības muzeju, Mazo Ģildi, Sapņu fabriku, Latviešu biedrības namu, Spīķeru koncertzāli, Latvijas Universitātes botānisko dārzu. Arī restorānu telpas un banketu zāles tiek izmantotas korporatīvo pasākumu vajadzībām. DB aptaujātie pasākumu organizatori teic, ka iecienītāko restorānu sarakstā ir Bibliotēka Nr. 1, Čarlstons, Koya, kafejnīca Film Noir, Annas dārzs u.c. «Varam sākt gaidīt, kad atkal būs pieejams Melngalvju nams, lai tur rīkotu balles. Šī vieta sen nav izmantota, tāpēc visi būs priecīgi tur atgriezties. Tagad tai būs pievienotā vērtība – bijusī valsts prezidenta mājvieta,» atzīst pilna servisa pasākumu aģentūras Pareizā ķīmija direktora vietniece Elīna Brīdaka. Savukārt tie, kas vēlas ar pasākuma norises vietas izvēli īpaši pārsteigt svinību viesus, lūkojas pēc pamestu rūpnīcu telpām, angāriem, kurus pielāgo saviesīgam pasākumam.

Saimnieka faktors

Visbiežāk korporatīvajiem pasākumiem tiek izvēlētas telpas, kas ir speciāli paredzētas dažādu saietu rīkošanai, nākamā populārākā vieta ir restorāni, kam ir patīkams dizains un ērta ietilpība. «Pilis un muižas izvēlas retāk, jo viesiem patīk ērta nokļūšana, visiecienītākais, protams, ir Rīgas centrs. Nereti izdodas pasākumu organizēt arī netradicionālākā vietā – muzejā, izstāžu zālē vai vienkārši atrastās telpās, kurās iepriekš neviens nav iedomājies organizēt pasākumu. Tas gan, protams, arī ir atkarīgs no telpu īpašnieka un tā, vai viņš tās ir gatavs uzticēt šādam mērķim. Protams, popularitāti iemanto arvien jaunas vietas, bet, tā kā tās neparādās ļoti bieži, daudziem atliek samierināties ar vecākām telpām, kas svētku sezonā arī ir gana noslogotas,» stāsta pasākumu organizēšanas uzņēmuma SIA Attach projektu vadītāja Elīna Krēvica. Izvēloties telpas, uzņēmumu pasākumiem svarīga ir to ietilpība atbilstoši uzņēmuma darbinieku un viesu skaitam. Priekšrocība ir arī tām telpām, kuru tuvumā ir ērta un plaša autostāvvieta.

Visu rakstu Medī jaunas vietas lasiet 22. septembra laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra