Agrāk katra suņu izstāde sākās ar svinīgu parādi. Labākie suņi tika rotāti ar pašu nopelnītām medaļām. Bet, lai iegūtu šķirnes kucēnu, dažkārt rindā bija jāgaida pat gadu. Izstāžu rīkotājsabiedrība BT1 piedāvā ieskatu suņu izstāžu un sacensību vēsturē.

Senos laikos izstādes notika tikai ārā zem klajas debess, tāpēc ziemā tās netika rīkotas. Populārākā dzīvnieku izstāžu vieta 70./80. gados bija Mežaparka slidotavas teritorija. Šodien dzīvniekus izstādēs pēc FCI standartiem vērtē eksperti no ārzemēm, toreiz vērtēja tikai vietējie speciālisti.

Tā kā tolaik darbojās citi standarti, arī vērtējumi un apbalvojumi atšķīrās. Balvas un vērtējumi bija trīs: lielā zelta medaļa par vērtējumu «teicami», mazā zelta medaļa par vērtējumu «ļoti labi» un sudraba medaļa par vērtējumu «labi». Šodien medaļas ir aizvietojušas rozetes, kausi un citas piemiņas balvas. Turklāt šķirnes tiek salīdzinātas savā starpā. Agrāk šķirņu bija daudz mazāk, tādēļ arī dalībnieku izstādēs bija mazāk, un, lai iegūtu šķirnes kucēnu, nācās gaidīt rindā līdz pat gadam.

Senāk katra izstāde sākās ar dalībnieku parādi, kurā suņi soļoja ar savām nopelnītajām medaļām uz krūtīm. Pirmās suņu iegūtās medaļas piestiprināja pie ķēdītes vai šauras ādas siksniņas. Medaļu skaitam pieaugot, tās pārklāja suņa krūtis. «Veiksmīgākajiem izstāžu suņiem priekšauts ar medaļām nokarājās gandrīz līdz zemei un pat traucēja sunim soļot parādē,» atmiņās par izstāžu pirmsākumiem kavējas Baiba Rumba, LKF kinoloģe ar apmēram 40 gadu stāžu suņkopībā, un piebilst: «Mūsdienās saņemtie kausi piepilda suņa saimnieka māju plauktus, bet rozetes pārklāj istabas sienas.»

Skaistā Blek-Kerija (1964–1975) bijis izcils izstāžu suns. Viņa ir bagāta ne tikai ar godalgotajām vietām izstādēs, bet arī ar kuplo pēcnācēju pulku, jo tolaik bijusi arī viena no labākajām vaislas kucēm bokseru šķirnē. Pārcilājot atmiņas, Latvijas kinoloģiskās federācijas prezidente Vija Klučniece stāsta, ka apmācībās Blek-Kerija neesot bijusi liela zvaigzne: «Šai sunītei bija grūta galva, bet skaistajiem jau nav jābūt gudriem, vai ne!?»

Vēsturiskas fotogrāfijas skatiet raksta galerijā!

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra