Šogad Zinātnieku nakti pirmoreiz organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Deviņās Latvijas pilsētās to apmeklējuši vairāk nekā 18,5 tūkstoši interesentu.

VIAA sadarbībā ar LZA, augstskolām un zinātniskajām institūcijām piedāvāja dažādus eksperimentus, izstādes, diskusijas un citas aktivitātes 27 norises vietās. Pasākumu tēma bija Gaisma.

«Lielā apmeklētāju interese par Zinātnieku nakts pasākumiem liecina, ka labi pārdomāta un koordinēta VIAA sadarbība ar augstskolām un zinātniskajām institūcijām var veicināt sabiedrības interesi par zinātni.  Izvēloties pareizos instrumentus un pieejas, ir iespējams celt zinātnes prestižu un veicināt jauniešos vēlmi izvēlēties zinātnieka karjeru,» atzīst VIAA direktore Dita Traidās.

Visdažādāko vecumu apmeklētāji bijuši aktīvi ne tikai Rīgā, bet arī Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī – vairāk nekā 1500 apmeklētāju, un Liepājas Universitātē – vairāk nekā 800 cilvēku.  Lielu atsaucību guvuši arī pasākumi Jelgavā, Rēzeknē un Daugavpilī – katrā no pilsētām vairāk nekā 1000 interesentu.

Īpaši lielu apmeklētāju interesi Rīgā saistīja jaunais Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinību akadēmiskais centrs.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra