Tieši Ziemassvētkos, 24. decembrī, pirmo dienu savās jaunajās mājās pavadīja zoodārza «Pie tēvoča Garika» saimnieki Viktorija Zaiceva un Garijs Burņeckis. Savukārt jau februārī jaunajā mājvietā uzņemta pirmā ekskursantu grupa, vēsta reģionālais laikraksts Zemgales Ziņas.

Viktorija stāsta, ka ģimene apzināti meklējusi jaunu īpašumu Jelgavas novadā, lai iegūtu plašāku teritoriju zoodārzam. Pirms tam tas atradās Glūdas pagastā mazdārziņos un bija izvietots nelielā platībā. Tagad 1200 kvadrātmetru iemainīti pret četrarpus hektāriem un saimniekiem darba netrūkst.

Nu jau ar smaidu Viktorija norāda uz iegādāto māju: «Lūk, jaunā vieta – nepaspēja mūs sagaidīt un sabruka!» Kad visi dokumenti bija parakstīti, bet iepriekšējie saimnieki vēl nebija pārcēlušies, lielākas ziemas vētras laikā nobrukusi viena ēkas daļa.

«Protams, mēs varējām par to pašu naudu iegādāties labāku māju, bet tad vieta nebūtu tāda un platība pie mājas mazāka,» izvēli skaidro saimniece. Lai gan īpašnieki saprot, ka darba jaunajā vietā būs ļoti daudz, abi noskaņoti pozitīvi un klāsta ieceres, kuru īstenošanai gatavi ķerties klāt. Sākotnēji plānots izveidot stāvlaukumu automašīnām, lai zoodārza apmeklētāji varētu ērti piebraukt un novietot savus transportlīdzekļus, tāpat paredzēts izveidot atpūtas vietu viesiem un bērnu rotaļu laukumu. Par zvēru klāsta papildināšanu pagaidām netiek domāts, jo vispirms veicami iecerētie uzlabojumi, lai apmeklētājiem būtu patīkamāka un ērtāka ierašanās.

Iegādājoties jauno īpašumu, Viktorija un Garijs nemaz nenojauta, ka tikuši pie mājas ar īpašu vēsturi. Ēka celta 1896. gadā un kādreiz bijusi pagastmāja, bet tās galā atradies cietums. Nesen kādā lietainā nedēļā Viktorija uzkāpusi bēniņos, lai atrastu, kur tek jumts. Sākusi tur piekārtot un uzgājusi 1917. gada vācu avīzi, kas bijusi ielikta aploksnē un ļoti labi saglabājusies. Savukārt zem siena krāvuma atrastas aptuveni 20 uzsaukuma lapiņas, kurās Oskars Dankers aicinājis latviešus cīnīties pret boļševikiem. Saimnieki jau sarunājuši tikšanos ar vēsturnieku, lai vairāk izzinātu nama pagātni. «Kad pirkām māju, neko par tās vēsturi nezinājām, tagad būs interesanti atklāt kaut ko vairāk,» spriež Viktorija.

Jaunajā īpašumā zvērus iespējams izvietot brīvāk – lielākie tikuši pie plašiem aplokiem. Piemēram, Ungārijas cūkas var no sirds rušināties pa zemi, vietas, kur izskraidīties pietiek gan kaziņām, gan ponijiem. Poniji ir vieni no jaunākajiem minizoo iemītniekiem, jo dzīvo tur kopš maija.

Visu interviju lasiet ceturtdienas, 13.augusta, Zemgales Ziņās.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra