Dienas Bizness

 • 29 sestdiena,
  aprīlis

  Vilnis, Raimonds, Laine

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8447

  USD: 1.0930

Projekta ietvaros uzņēmējiem tiek dota iespēja vienu mēnesi apdzīvot un izmantot tirdzniecības vietu t/p Alfa, kas ir populārākais Rīgas tirdzniecības centrs ar lielāko pircēju plūsmu.

UNIQ cepures

UNIQ cepures ir unikāla adītu aksesuāru darbnīca, kurā esošais dizaina konstruktors ļauj brīvi izpausties un radīt savu lielisko cepuri, šalli vai cimdus pašam, izvēloties piemērotāko modeli un krāsas.

Ja vēlies pieskaņot cepuri savai gaumei un krāsu izjūtai vai arī vienkārši gribi būt oriģināls un neatkārtojams, tad UNIQ ir domāts tieši TEV!

Vairāk informācijas

Penelope’s bow ties

Penelope’s bow ties ir zīmols Latvijā darinātiem krāšņiem tauriņiem dāmām un kungiem. Tauriņš - mazs aksesuārs, kas pilnībā izmaina cilvēka vizuālo tēlu!

Īpaši atlasīti audumi, cītīgs roku darbs un nenogurstošs meistares optimisms raksturo šo produkciju. Pozitīvo enerģiju sajutīs ikviens tauriņa nēsātājs.

Vairāk informācijas

Darit.lv

„Darīt un dāvināt” ir interneta veikala Darit.lv moto. Veikalā iespēja iegādāties dažādus rokdarbiem noderīgus izmateriālus, sagataves, instrumentus un citus izstrādājumus.

Pērles, aukliņas, dzijas kamoli, spalvas, akmeņi, kociņi – 1001 nieks, kas noderēs oriģinālu dāvanu, interjera priekšmetu, aksesuāru vai iesaiņojuma radīšanai.

Vairāk informācijas

Touch IT

Zīmols Touch IT piedāvā izcilas kvalitātes mākslīgās kažokādas vestes, šalles un citu tekstilizstrādājumu produkciju. Dizaina autore ir Latvijas māksliniece Ieva Taranda. Touch IT produkcija rodas spēlējoties ar dažādiem materiāliem, audumiem, krāsu un faktūru.

Touch IT – Pieskaries savam sapnim, izdzīvo to!

Vairāk informācijas

KOKMAIZĪTES / KURLAND WOODCAKE

Dizaina projekts KOKMAIZĪTES turpina senās spēļu darināšanas tradīcijas, piedāvājot izglītojošas galda spēles, kuru galvenā pievienotā vērtība ir augstvērtīgi ražošanas materiāli, mākslinieka veidots dizains, kurš galda spēlēs iekļauj kultūrizglītojošu informāciju.

KOKMAIZĪŠU spēles stāsta stāstus par vidi, kurā mēs dzīvojam šobrīd, pateicoties tam, ko ir radījuši mūsu senči. Caur spēlēm tiek piedāvāts uzzināt vairāk par Latvijas bagātībām un ieraudzīt, kur tās ir meklējamas. Spēles izgatavotas no dabīgiem materiāliem.

Vairāk informācijas

Claudia papīra lelles

Zīmols Claudia papīra lelles piedāvā unikālas, ar roku zīmētas krāsojamās papīra lelles. Tās ir lelles ar savu stāstu un vairāk kā 20 gadus senu vēsturi. Par pamatu ņemti 1992. gadā radīti leļļu un apģērbu zīmējumu oriģināli, kas saglabājušies līdz šodienai, atjaunoti un radīti, lai sagādātu prieku jau citiem bērniem.

Lelles paredzētas ne tikai lai rotaļājoties attīstu bērna radošās spējas, krāsu izjūtu, sīko pirkstu motoriku, domāšanu un smadzeņu darbību, bet arī veicinātu visas ģimenes kopā būšanu, darinot un veidojot savas leļļu kolekcijas.

Vairāk informācijas

Ducis Variations

Zīmols Ducis Variations piedāvā daudzfunkcionāli attīstošus, praktiski lietojamus tekstilizstrādājumus ar pārveidojamu dizainu bērniem. Tie ir stilīgi, koši un atraktīvi, izgatavoti galvenokārt no dabīgiem materiāliem un ir rūpīgs roku darbs.

Produkcijas koncepcija un vienojošais moto: „Pārveido radoši, lieto praktiski!” Katrs izstrādājums ir izveidots tā, lai dizainu varētu mainīt – pārpogājot, verot, sienot, pieliekot, pārliekot vai noņemot dažādās detaļas. Ducis Variations radītās lietas veicina bērnu pašapkalpošanās, krāsu, formu, matemātisko jēdzienu pazīšanas, valodas un saskarsmes, pirkstu sīkās motorikas, uzmanības noturības, gaumes un citu nozīmīgu spēju un prasmju attīstību.

Vairāk informācijas

Glam Collection

Zem zīmola Glam Collection vārda top glamūrīgi apģērbi, apavi un aksesuāri bērniem. Produkciju raksturo īpašs krāšņums un kruzuļi, kas pastiprināti piesaista uzmanību un nevienu neatstāj vienaldzīgu.

Katra kolekcija ir pārdomāta, lai tā būtu ne tikai koša, bet arī ērta lietošanai. Glam Collection raksturīgākais produkts ir speciāli dizainētie princešu svārki, kas ir īpaši kupli un izgatavoti no mīksta tilla.

Vairāk informācijas

MIMU

Zem Mimu nosaukuma top dabiska lina tekstila izstrādājumi, kas rokspiedes tehnikā apdrukāti ar latviešu etnogrāfiskajām spēka zīmēm un skaistajiem Latvijas dabas motīviem.

MIMU apdrukā lina audumus rokspiedes tehnikā ar ilgnoturīgām, apkārtējai videi draudzīgām krāsām uz ūdens bāzes, kas nesatur indīgas vielas.

Mimu produkti apvieno sevī latvisku dizainu un rūpes par apkārtējo vidi.

Vairāk informācijas

MOSHMOSH

Apģērba zīmols MOSHMOSH ir grezns, reizē rotaļīgs stāsts par latviešu tautas rakstu un simbolu mūsdienīgu risinājumu apģērbā - sievietēm, vīriešiem un bērniem. MOSHMOSH piedāvā ērtus un oriģinālus apģērbus, kurus rotā koši, grafiski, ornamentāli līniju zīmējumi. Katrs apģērba gabals ir atšķirīgs un unikāls roku darbs ar savu pievienoto vērtību – spēka zīmju kodu, kas uzdrukāts sietstspiedes tehnikā.

Vairāk informācijas

Amber Sisters design

Rotu un aksesuāru zīmola Amber Sisters design ideja ir ielikt mazu pārsteigumu (oho efektu) ikdienas un svētku apģērbā. Amber Sisters design piedāvā oriģinālus roku darba izstrādājumus, kas radīti tepat Latvijā, ierobežotā apjomā.

Jebkam, kas nācis no mums ir jābūt ilgstoši atmiņā, sākot ar klientu uzrunāšanu, beidzot ar preci un pozitīvajām emocijām, kuras sagādā šīs preces nēsāšana.

SIA Dzintara māsas radītie darbi apstādina laiku. Tās ir senatnīgās lēdijas kamejas, kurām ir mūžīga vērtība. Tas ir kāds neparasts mezgls no vīriešu kaklasaitēm, kuru cilvēks saprot un aptver tikai pēc kāda laika. Tie ir darbi ar stāstu, kas ielikti katrā rotā – personiski, sirsnīgi, pārsteidzoši un ilgstoši atmiņā paliekoši.

Vairāk informācijas

Zigzag Factory

Zigzag Factory ir Latvijā dizainētu tekstilizstrādājumu zīmols, kas savas produkcijas radīšanai izmanto dabīgu audumu ar eikalipta šķiedrām. Audums ir mīksts, ekonomiskāks par zīdu, vairāk absorbējošs nekā kokvilna, izteikti elpojošs un antibaketriāls. Pamatpiedāvājumā no šī auduma tiek ražoti oriģināla dizaina gultasveļas komplekti. Tā ir gultasveļa, par kādu sen sapņots –absolūts miega komforts visos gadalaikos. Plānots izveidot online Dizaina darbnīcu jeb konstruktoru, kurā ērti un vienkārši būs iespējams izveidot pašam savu gultasveļas dizainu. Zigzag Factory apņemas realizēt ikvienu ieceri – veselībai draudzīgo mākslas darbu.

Vairāk informācijas

Ambline

Dzintara pavediens caurvijas katrā Ambline ražotajā tekstilizstrādājumā, kas darināti no lina, vilnas, kokvilnas vai kašmira auduma. Pateicoties savam unikālajam izejmateriālam, tie ir ierindojami ekskluzīvo un inovatīvo produktu grupā. Ambline produktiem piemīt unikālas īpašības, ko nodrošina tikai Baltijas jūras dzintars – efektīvs dabas veidots biostimulators. Tas uzlādē cilvēka enerģiju, stimulē matu augšanu, padara ādu veselīgu un jaunu, nomierina nervu sistēmu, novērš galvassāpes.

Vairāk informācijas

CherryBerry

Zīmols CherryBerry piedāvā unikālus tekstila izstrādājumus, kas izgatavoti no lina un pildīti ar ķiršu kauliņiem. CherryBerry tekstilizstrādājumi ir dabiski tautas medicīnas, slimību profilakses, rehabilitācijas un diskomforta novēršanas preces – ķiršu kauliņi pilda aukstuma un siltuma kompreses funkcijas un tiem ir masējoša iedarbība.

Preces paredzētas visiem ģimenes locekļiem – lielajiem un mazajiem. Arī vientuļie, kuriem gribas mīļumu un siltumu, varēs atrast kaut ko sev noderīgu.

Vairāk informācijas

Par projektu

Dalībniekiem tā ir iespēja sekmēt savas produkcijas atpazīstamību un likt pamatus turpmākai uzņēmējdarbības attīstībai. Projekta dalībnieku piedāvājumam un darbībai līdzi sekos ekspertu komanda, kas vērtēs un ieteiks labākos risinājumus katram uzņēmējam individuāli.

Raksti

Ar mīlestību pret pārdošanu

Lielai daļai jauno uzņēmēju ir viena un tā pati problēma – kautrība aktīvi iepazīstināt ar savu produktu un iesaistīties tirdzniecībā Kopumā vērtējot projekta Biznesa eskalators šī gada dalībniekus, SIA Mercuri International valdes...

Sākam! Iepazīst tirdzniecības procesa drēbi

Sākam! Iepazīst tirdzniecības procesa drēbi

Iepriekš apģērbu un aksesuāru zīmols Cartiero savu produkciju lielākoties tirgoja sadarbības partneru veikalos, tāpēc šis mēnesis t/p Alfa bija iespēja iepazīties ar pārdošanu no iekšienes «Bijām gaidījuši vairāk no šī projekta,...

Sākam! Māksla piesaistīt uzmanību un uzrunāt

Sākam! Māksla piesaistīt uzmanību un uzrunāt

Cilvēki uz iepirkšanās centriem dodas mērķtiecīgi, tāpēc tirgotājiem, kuri piedāvā ko atšķirīgu un neierastā vietā, nepieciešams īpaši piedomāt pie potenciālo pircēju uzrunāšanas Viens no t/p Alfa un laikraksta Dienas...

Eksperti

Dzintars Koknēvičs

SIA Mercuri International valdes loceklis

Biznesa eskalators ir lielisks veids, kā jaunajiem uzņēmējiem notestēt savu biznesa ideju un produktu reālā darbībā, pārliecinoties, cik labi biznesa ideja ir piemērota tās realizēšanai tieši tirdzniecības centra formātā.

Vairāk

Tas ļāva jaunajiem uzņēmējiem saprast, vai un kā veiksmīgāk darboties, tirgojot savas preces un pakalpojumus tirdzniecības centrā.

Vērtējot Biznesa eskalators 2013. gada dalībnieku sniegumu, kopējā tendence ir tāda, ka pārāk maz uzmanības uzņēmēji pievērš savu darbinieku stilam, kā tiek veiktas pārdošanas sarunas.

Vairāk nekā 80% Biznesa eskalatora dalībnieku bija lielas rezerves tieši apkalpošanas un pārdošanas prasmju pilnveidošanā. Pēc Biznesa eskalatora ekspertu padomu uzklausīšanas pārdošanas rezultāti būtiski uzlabojās vairumam no uzņēmējiem.

Manā vērtējumā dalība Biznesa eskalatorā uzņēmējiem bija veiksmīga, jo viena mēneša laikā gandrīz visiem uzņēmumiem izdevās pilnveidot gan stenda iekārtojumu, gan darbinieku sniegumu tā, lai panāktu pārdošanas apjoma pieaugumu.

Mārtiņš Barānovs

Zīmolu un dizaina aģentūras Brand Eleven dibinātājs

Piedaloties Biznesa eskalatorā, uzņēmumiem tiek dota unikāla iespēja pārbaudīt savu produktu, prasmes un pieņēmumus tirdzniecības vidē ar ļoti lielu klientu plūsmu. Uzņēmumi var pārliecināties, vai:

Vairāk
 • - produkts ir pieprasīts
 • - zīmols un tā stāsts ir vai var būt atpazīstams
 • - cena ir atbilstoša
 • - produktu sortiments ir pietiekami plašs vai šaurs
 • - uz kādiem pārdošanas kanāliem uzņēmumam fokusēties u.c.

Būtībā tas ir kā braukšanas eksāmens CSDD – ja to nokārto, tad tiec vadīt automašīnu, mūsu gadījumā – vai esi gatavs pārdošanai tirdzniecības centrā.

Liene Apine

t/p Alfa menedžere

Mazumtirgotāji joprojām ir ieinteresēti savu veikalu telpas vērt tieši tirdzniecības centros, taču mūsdienu milzīgās konkurences apstākļos tie saskaras ar dažādiem šķēršļiem, kas uzņēmējiem liedz sākt darbību tirdzniecības centra telpās.

Vairāk

Tādēļ t/p Alfa arī šogad piedāvā iespēju jaunajiem uzņēmējiem izmēģināt spēkus, pārdodot savu preci tirdzniecības parkā. Tā ir lieliska izdevība jaunajiem tirgus dalībniekiem pārliecināt ne vien pircējus, bet arī gūt pilnīgu pārliecību sevī par to, ka viņu prece un tās pārdošanas stratēģija ir piemērota tirdzniecības parkam. Manuprāt, lielākais ieguvums jaunajiem censoņiem šī projekta ietvaros ir sajust reālo saskarsmi ar pircēju un tirdzniecības centra specifiku, meklējot jaunus risinājumus un pareizo pieeju sava produkta pozicionēšanai tirgū.

Iepriekšējais gads gan projekta ekspertiem, gan visiem dalībniekiem ir nesis vairākas atziņas, un mēs turpinām sekot līdzi uzņēmēju izaugsmei - ikviena jaunā uzņēmēja veiksmes stāsts ir gandarījums par tiem doto iespēju būt t/p Alfa, taču, ja arī kāds projekta laikā nonāca pie secinājuma, ka tirdzniecības centrs nav piemērota vieta viņu produkcijas pārdošanai, tad tikai priecājamies par šo vērtīgo pieredzi, kas ir neatsverama, lai turpmāk izdotos.

Aicinām jaunos uzņēmējus virzīties augšup un piedalīties projektā Biznesa eskalators!