Vairāk nekā trešā daļa Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka Saule riņķo ap Zemi, nevis otrādi. Divas piektdaļas Latvijas iedzīvotāju ir pārliecināti, ka pirmie cilvēki ir dzīvojuši vienlaikus ar dinozauriem, liecina pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas rezultāti.

Aina attiecībā uz Latvijas iedzīvotāju zināšanām atsevišķos ar zinātni saistītos jautājumos ir ne pārāk glaimojoša, vēsta SKDS pētījuma rezultāti.

Vairāk nekā 70% no aptaujātajiem uzskata, ka visa radioaktivitāte ir cilvēka roku darbs, 63% ir pārliecināti, ka antibiotikas iznīcina vīrusus tikpat labi kā baktērijas, un 15% uzskata, ka Zeme pilnībā apriņķo Sauli viena mēneša laikā.

Savukārt 11% no Latvijas iedzīvotājiem nedomā, ka Zemes centrs ir ļoti karsts, un 7% neuzskata, ka skābeklis, kuru mēs elpojam, rodas no augiem.

Saskaņā ar pētījuma datiem iedzīvotāji vecuma grupā no 15 līdz 24 gadiem uz visiem aptaujā iekļautajiem ar zinātni saistītajiem jautājumiem nepareizas atbildes ir snieguši apmēram tikpat bieži, cik Latvijas iedzīvotāji citās vecuma grupās.

«Diemžēl aptaujas dati ir ļoti neglaimojoši pašreizējās Latvijas izglītības sistēmas darba kvalitātei. Ja vēl var pieņemt, ka gados vecāki cilvēki dažādas skolās mācītas pamata patiesības laika gaitā ir aizmirsuši, tad tiem, kuri tikai nesen pametuši skolas solu, tās vajadzētu atcerēties,» teikts SKDS pētījuma rezultātu apkopojumā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra