Protestējot pret pārmetumiem, ka aptiekās it kā eksistējot rekomendējamo zāļu saraksti, Euroaptiekas zīmolu aptiekās piektdien tiks izlikti plakāti, kuros norādīts, ka šādi saraksti aptiekās nepastāv, DB apliecina Euroaptiekas pārstāve Inese Lukaševska.

Euroaptiekas farmaceiti ir apvienojušies protesta akcijā, kurai aicina pievienoties arī citus Latvijas farmaceitus, jo Euroaptieka noliedz iepriekš medijos izskanējušo informāciju par to, ka aptiekās pastāv šādi saraksti.

Tādējādi tiek apgalvots, ka farmaceits pacientam iesakot medikamentus pārkāpj profesionālo Ētikas kodeksu, kurš nosaka, ka sniedzot farmaceitisko aprūpi, farmaceits nedrīkst būt ieinteresēts personīgā labuma gūšanā, tā vidū, saņemt no zāļu ražotājiem vai lieltirgotavām, un aptiekas īpašniekiem nekādas dāvanas, materiālas priekšrocības, labumus vai atlīdzību par zāļu pārdošanu vai ieteikšanu klientiem, atzīmē Euroaptieka.

Protesta akcijas mērķis ir kopīgi vērsties pie Latvijas Valsts prezidenta Valda Zatlera ar aicinājumu risināt jautājumu valstiskā līmenī, jo pēc Euroaptiekas domām nepatiesi izskanējusī informācija grauj farmaceitu reputāciju un apdraud farmācijas nozari.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra