Ārstu darbu fiksēs videoierakstos

Citas ziņas
2011. gada 13. janvāris 08:47

Noslēdzies Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) rīkotais iepirkuma konkurss par ātrās palīdzības mašīnu aprīkošanu ar navigācijas iekārtām un videokamerām, kopsummā par vairāk nekā 800 tūkstošiem latu, informē Latvijas Avīze.

NMPD priekšnieks Armands Ploriņš stāstījis, ka līgums esot noslēgts ar akciju sabiedrību Inkomerc Holdings un no 31. janvāra piegādātājam jāsāk uzstādīt aprīkojumu brigāžu mašīnās. Tehnoloģiskie uzlabojumi tikšot veikti vairāk nekā 200 mašīnās. A. Ploriņš uzsvēris, ka autovadītāji beidzot būs tikuši pie navigācijas iekārtas, kas dispečeriem dos iespēju pārliecināties, cikos mašīna izbrauc un ierodas pie slimnieka, cikos ieved slimnīcā, kā arī to, kur atrodas tuvākā ātrās palīdzības brigāde, kas var doties izsaukumā. Brigādes varēšot arī operatīvi nosūtīt informāciju par slimnieku tai ārstniecības iestādei, kurp viņu ved.

NMPD priekšnieka vietnieks katastrofu medicīnas jautājumos Mārtiņš Šics Latvijas Avīzei apgalvojis, ka kamera fiksēs medicīniskā personāla rīcību ar slimnieku un ka tas nepieciešams darba kvalitātes uzturēšanai, nevis iesniegšanai tiesībsargājošajās iestādēs. Safilmētais materiāls kalpošot mediķiem kvalifikācijas celšanai, nevis viņu sodīšanai.

Šics, viesojoties Izraēlas klīnikās, esot pārliecinājies, ka videokamera kā obligāta tehniska sastāvdaļa ir gan ātrās palīdzības mašīnās, gan reanimācijas zālē.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra