Ģenerālprokuratūra atzinusi par likumīgu un tiesisku Ministru prezidenta Valda Dombrovska rīcību, atceļot Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja Normunda Vilnīša apstiprināto biroja reformu.

N.Vilnīša iesniegumu skatīja Personu un valsts tiesību aizsardzības departaments, DB pastāstīja prokuratūras pārstāvis Andrejs Vasks.

Jāatgādina, ka N.Vilnītis lūgumu Ģenerālprokuratūrā iesniedza šā gada 27.janvārī. N.Vilnītis bija lūdzis izvērtēt premjera rīcības tiesiskumu un likumību un uzskatīt, ka līdz iesnieguma pārbaudes un skaidrojuma saņemšanai KNAB priekšnieka pērnā gada aprīļa rīkojums par grozījumiem KNAB reglamentā ir spēkā esošs.

DB jau rakstīja, ka konflikts KNAB pērn novembrī uzjundīja ar jaunu sparu. KNAB darbinieki ar vairākām vēstulēm vērsās pie V.Dombrovska par KNAB vadītāja rīcību.

Pagājušā gada pavasarī V.Dombrovskis iebilda pret reorganizācijas īstenošanu birojā. KNAB struktūras modeļa izvērtēšanai tika izveidota īpaša starpinstitūciju komisija. Komisijas secinājumi apstiprināja premjera iepriekš izteikto iebildumu pamatotību attiecībā uz korupcijas apkarošanas darba pastiprināšanu reģionos, vienlaikus saglabājot reģionālo struktūru korupcijas apkarošanas bloka sastāvā.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra