Latvijas augstskolās budžeta vietu skaitu ar 1.septembri varētu samazināt aptuveni par 600 vietām, kas būtu aptuveni 10% no pašreizējā kopējā budžeta vietu skaita, LNT raidījumā 900 sekundes sacīja izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks.

Šobrīd augstskolās budžeta vietas veido 30% no visām studiju vietām. Es nesaskatu, ka kaut kādā veidā būtu apdraudēta augstākās izglītības pieejamība vai iespēja studēt, uzsvēra R. Broks. Šobrīd ir paredzēts, ka neviena augstskola netiks slēgta.

Uz jautājumu, vai izmaiņas negatīvi neietekmēs izglītības kvalitāti, viņš atbildēja, ka augstākās izglītības kvalitāte ir nopietns jautājums, kas ir saistīts ar studiju programmu izvērtēšanu, jo tās parādot studiju kvalitāti.

Augstākās izglītības līmenis Latvijā ir pietiekami adekvāts, to pēc ministra teiktā apliecina divi faktori: ārvalstu studenti, kas brauc uz Latviju studēt, piemēram, medicīnu, kā arī tas, ka students Latvijā pabeidzot bakalaura studijas var uzsākt maģistra studijas ārvalstīs.

Latvija varētu pilnībā pāriet uz maksas studijām, norādīja R. Broks, tomēr ir jāņem vērā, ka citās valstīs daudz vairāk budžeta vietu tiek finansētas no valsts.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra