Citas ziņas

Dombrovskis ar Ārvalstu investoru padomi spriež par uzņēmējdarbības vides pilnveidošanu

Žanete Hāka, 23.11.2010

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Otrdien Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, tiekoties ar Ārvalstu investoru padomes Latvijā (ĀIPL) valdes pārstāvjiem, pārrunāja aktuālos jautājumos uzņēmējdarbības vides pilnveidošanā, informēja Valsts kancelejas pārstāvji.

Tikšanās laikā tika pārrunātas maijā notikušās valdības un ĀIPL augsta līmeņa sanāksmē izskanējušās rekomendācijas nodokļu politikas pilnveidošanā, regulatīvās vides sakārtošanā investīciju projektu īstenošanā un piesaistē, teritorijas plānošanas un būvniecības procesa regulējošu jautājumu risināšanā, Latvijas augstākās izglītības konkurētspējas celšanā starptautiskajā mērogā, kā arī nodarbinātības veicināšanā, radot jaunus, ilgtspējīgus uzņēmumus.

Ministru prezidents informēja ĀIPL valdes pārstāvjus par valdības īstenotajiem pasākumiem ekonomiskās situācijas stabilizēšanā un uzņēmējdarbības vides pilnveidošanā. Premjers uzsvēra valdības apņēmību lielu investīcijas projektu piesaistei un īstenošanai, ko veicinās izveidotā Lielo un stratēģiski nozīmīgo investīciju projektu koordinācijas padome.

Tāpat Ministru prezidents norādīja uz ēnu ekonomikas apkarošanas plāna iniciatīvu, mikrouzņēmumu atbalsta programmas un citām iniciatīvām, kas veicinās ekonomikas izaugsmi Latvijā. Tika pārrunāti arī aktuālie jautājumi par 2011.gada budžeta izstrādi, nodokļu politiku un strukturālajām reformām.

Ārvalstu investoru padomes Latvijā valdes pārstāvji informēja par nākamā gada valdības un investoru augsta līmeņa tikšanās tēmām. Investori ieinteresēti diskutēt par daudznozaru finanšu tirgu attīstību Latvijā, iepirkuma procesa regulējumu, pamatojoties uz Latvijas un ES normatīvo regulējumu un praksi, kā arī par nodokļu politiku.

Komentāri

Pievienot komentāru
Eksperti

Viedoklis: Delavēras Citadele un Rotšildu talants

Sandris Točs, speciāli DB, 16.05.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Delavēras štatā reģistrētā RA Citadele Holdings LLC nav vientuļa. Vēl ir vairāk nekā 700 000 kompāniju, ko ir reģistrējis aģents The Corporation Trust Company. Kompānijas statuss raksturots kā «nezināms». Mēs zinām, ka tas ir Latvijas bankas Citadele īpašnieks, kas savukārt pieder Citadeles padomes priekšsēdētāja Timotija Kolinsa kompānijai Ripplewood Advisers LLC, kas arī reģistrēta Delavērā.

Kāpēc Delavēra? Šīs jurisdikcijas galvenā priekšrocība ir anonimitāte, šeit reģistrēto kompāniju dalībnieki neatkarīgi no daļu skaita līgumos var noteikt jebkādus nosacījumus peļņas sadalei savā starpā, patiesā labuma guvēji paliek publiski nezināmi. Tieši Delavēras štatā ir reģistrētas vairāk nekā puse no ASV lielākajām un veiksmīgākajām 500 «Fortune» kompānijām. Ofšoru štatā var atrast arī Citigroup Inc., bet Citadeles korespondentbanka ASV ir Citibank. Taču tieši Latvijai vairāk par visiem vajag apkarot «ofšorus» un «čaulas».

Savulaik liela uzmanība ir bijusi pievērsta tam, kādos iespējamos interešu konfliktos Citadeles pārdošanas procesā atrodas mūsu politiķi un amatpersonas, bet nekad - kādos ārvalstu konsultants un pircēji. Taču notikumi atklāj, ka starp Citadeles pārdošanas konsultantu Societe Generale un tās pircēju T. Kolinsu ir izsekojamas ļoti iespējamas darījumu attiecības. Ir zināms, ka T.Kolinsam piederošais Ripplewood holdings RHJ International, mainot nosaukumu uz BHF Kleinwort Benson Group, ir pārdots sākumā Oddo&Cie un tūlīt pat Amundi un Societe Generale. Savukārt 2016.gadā ir izveidota Societe Generale piederoša privāta banka Kleinwort Hambros.

Komentāri

Pievienot komentāru