«Eiro ir piemērots bagātām valstīm. Mums būtu vērts iestāties tikai tad, ja Eiropas Savienībā tiek ieviesta dziļāka centralizācija,» norāda ekonomists Jānis Ošlejs.

Latvija pieļāvusi kļūdu, izvēloties virzību uz eiro. «Valstij nauda, protams, jātērē racionāli, taču valsts tēriņu samazināšana nozīmē ekonomikas sašaurināšanu. Latvijai tas ir bīstami,» savu viedokli Dienai pauž J. Ošlejs.

Viņaprāt, galvenā eiro radītā problēma būs cenu pieauguma trieciens Latvijas eksportētāju konkurētspējai.

Savukārt Swedbank ekonomists Mārtiņš Kazāks domā, ka Latvijai būtiski ieviest eiro tieši 2014.gadā, jo šajā laikā ir lieli valsts aizņēmuma refinansēšanas apjomi – kopā aptuveni 2,2 miljrd. Ls. Parāda pārfinansēšanas cenas atšķirība varētu būt aptuveni 2 procentpunkti.

Ar līdzīgiem aprēķiniem nesen nāca klajā arī Latvijas Banka, sakot, ka eiro «neieviešanas cena» varētu iesniegt 1,4 miljrd. Ls desmit gadu laikā, ko valsts pārmaksātu par parāda apkalpošanu.

Vairāki ekonomisti ir pārliecināti, ka Latvijai ir jācenšas izpildīt nosacījumus eiro ieviešanai, jo tas ekonomiku noliktu uz pareizajām sliedēm. Tomēr domas dalās vai eiro varēs ieviest jau no 2014..gada sākuma, kā arī par to,vai eiro ir nepieciešams jau pēc 32 mēnešiem, vai arī naudas reforma varētu pagaidīt.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra