Stiprā alkohola cienītājiem ielu svētkos un tamlīdzīgos pasākumos savas slāpes drīzumā būs jāremdē tikai ar vīnu vai vieglajiem liķieriem. Protams, ja pasākuma apmeklētājs ir likumam paklausīgs un nav paņēmis līdzi pats savu dziru.

Šādus saistošos noteikumus 13.janvārī apstiprināja Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteja. Noteikumi paredz, ka sabiedrisko pasākumu laikā, ielu tirgotāji nedrīkstēs klientiem pārdot alkoholiskos dzērienus, kas satur vairāk nekā 15 % alkohola.

Tirgotājus, kas neievēros šo noteikumu prasību, varēs sodīt ar naudas sodu 250 latu apmērā. Gadījumā, ja ar vienu soda reizi tirgotājs nebūs guvis nepieciešamo mācību, nākamajā pārkāpuma gadījumā to varēs sodīt ar 500 līdz 1000 latiem.
Noteikumi izstrādāti, jo alkoholisko dzērienu aprites likums nosaka vietējās pašvaldības tiesības alkoholisko dzērienu apritē. Ievērojot likuma prasības, vietējām pašvaldībām jānosaka alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecības īpaša kārtība izbraukuma tirdzniecībā sabiedrisko pasākumu norises vietās. Līdz šim šāda kārtība ar saistošajiem noteikumiem Rīgas pilsētā nav noteikta.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra