«Ja jūs vēlaties izvairīties no dabas katastrofām, jūs varētu apsvērt iespēju pārcelties uz Igauniju,» raksta slate.com.

Atbildot pats uz savu jautājumu: «Kuras valstis ir vismazāk pakļautas dabas katastrofām?», medijs atbild: «Droši vien Igaunija, Katara, Bahreina, Apvienotie Arābu Emirāti un Andora.»

EM-DAT, katalogā, kurā apkopota informācija par vairāk nekā 11 tūkstošiem lielu dabas katastrofu, neesot ierakstu par nāvi nesošiem plūdiem, sausumiem, zemestrīcēm vai spēcīgām vētrām nevienā no šīm valstīm laika posmā no 1900. līdz 2009.gadam. Tāpat neesot izdevies atrast informāciju par šādiem incidentiem arī pēc 2009.gada. Medijs norāda, ka pieminētais EM-DAT ir zelta standarts attiecībā uz šo statistiku.

Medijs arī raksta, ka lielākā daļa pētnieku, kuri pēta dabas katastrofu risku, koncentrējas uz visneaizsargātākajām, nevis aizsargātākajām vietām un tas ir acīmredzamu iemeslu dēļ - tur attīstības un palīdzības organizācijas grib pavadīt lielāko daļu laika, darot savu darbu. Pastāvot veselīgas domstarpības par to, kuras valstis ir visneaizsargātākās, bet parasti priekšgalā izvirzās Etiopija un Bangladeša.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra