Dienas Bizness

 • 24 piektdiena,
  marts

  Kazimirs, Izidors

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8660

  USD: 1.0805

Citas ziņas

Juristu birojs mēģina reģistrēt SIA nosaukumu no 25 vārdiem  25

Pazīstamajai juridisko pakalpojumu sniedzējai SIA Heidelberga atteikta nosaukuma maiņa uz ļoti īpatnēju vārdu salikumu, šodien, 25.janvārī, ziņo laikraksts Dienas bizness.

Viss mainījies skaļi klusēja migla virs pļavām aiz upes un jenotiņš to sajuta tik skaidri ka aizrāvās elpa un nosvīda uz ceļgaliem rātni uzliktās ķepiņas (jeb saīsinot - VMSKMVPAUUJTSTSKAEUNUCRUĶ) - šādu nosaukumu Uzņēmumu reģistrs (UR) atteicās piereģistrēt, informē laikraksts.

Heidelbergai pagājušā gada nogalē tika paskaidrots: izvēloties nesamērīgi garu firmas nosaukumu, komersants rīkojas nesaprātīgi un nerēķinās ar citu personu interesēm, pārkāpjot Civillikuma 1. pantā noteikto labas ticības principu. VMSKMVPAUUJTSTSKAEUNUCRUĶ no valodas viedokļa uzskatāma par bezinterpunkcijas teksta fragmentu (asociatīvās dzejas vārsmojumu verlibrā) un neatbilst nosaukuma skaidrojumam - tā, atsaucoties uz Valsts valodas centra skaidrojumu, atteikumu pamato UR. "Tajā pašā laikā jāatceras, ka Komerclikuma normas neregulē komersanta firmas nosaukuma garumu," akcentē laikraksts.

Heidelbergas līdzīpašnieks, jurists Arnis Nīcgalis Dienas biznesam noliedzis, ka nosaukums saturētu kādu šifrētu vēstījumu. 'Mūsu ikdiena ir pietiekoši sausa, kāpēc to neizskaistināt," garo nosaukumu aizstāvējis A. Nīcgalis.

Visu rakstu lasiet, šodien, 25.janvārī, laikrakstā Dienas bizness. Laikraksta abonenti visu rakstu var lasīt, klikšķinot šeit.

Reklāma