Demogrāfijas apakškomisija, kas izveidota pie Saeimas Nacionālās drošības komisijas, jau sākusi darbu pie grozījumiem likumā, kas regulē Satversmes Aizsardzības biroja (SAB) darbu.

Atbilstoši grozījumiem, SAB tiks uzdots kontrolēt kontracepcijas līdzekļu apriti un pārbaudīt, cik pamatoti mediķi izraksta sievietēm kontracepcijas līdzekļus.

Kontracepcijas līdzekļu aprites kontroli plānots pastiprināt, lai panāktu, ka katrai Latvijas sievietei ir vismaz trīs bērni.Tāpat tiks ieviesti vienai personai pārdodamo prezervatīvu limiti - mēnesī viena persona drīkstēs iegādāties ne vairāk kā trīs prezervatīvus.

«Katram skaidrs, ka sarūkošais cilvēku skaits valstī kļūst par nacionālās drošības jautājumu,» šodien publicētā intervijā laikrakstam Diena atzinis par Demogrāfijas apakškomisijas priekšsēdētāju ievēlētais Andris Šķēle (Par labu Latviju).

Neoficiāli zināms, ka lielu satraukumu Saeimas deputātos izraisījis nesen publiskotais fakts, ka liela daļa Latvijas vīriešu nav precējušies. Tādēļ SAB varētu tikt uzticētas pilnvaras kontrolēt neprecēšanās iemeslus. Personas, kuras tiesībsargājošās iestādes turēs aizdomās par ļaunprātīgu izvairīšanos no precēšanās, varēs tikt sauktas pie administratīvās atbildības.

Demogrāfisko lietu apakškomisijā topošie administratīvo pārkāpumu kodeksa grozījumi paredz, ka pirmo reizi par neprecēšanos vainīgajiem varēs piemērot naudas sodu 250 Ls – 500 Ls apmērā, bet par atkārtotu pārkāpumu, kas konstatēts gada laikā pēc administratīvās sodīšanas – naudas sods būs 1000 Ls – 2500 Ls.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra