Pasaulē jau izskanējis, ka par vienu no labākajām darbavietām atzīts interneta milzis Google, kas darbiniekus vilina ar savu netradicionāli iekārtotajiem birojiem un pievilcīgajiem darba nosacījumiem. Taču Google uz papēžiem min arī sociālais portāls Facebook, kura galvenais birojs ir ne mazāk neordinārs.

GOOGLE

Google saviem darbiniekiem piedāvā pilnībā apmaksātus atvaļinājumus: pirmajā darba gadā 15 dienas, otrajā – 20 dienas un, sākot ar sesto darba gadu, 25 dienas gadā, kā arī 12 apmaksātas svētku brīvdienas.

Google visiem saviem darbiniekiem piedāvā pilnībā apmaksātu bērna kopšanas atvaļinājumu trīs mēnešu garumā, kā arī vēl papildus 6 nedēļas, ja darbinieks kompānijā strādā vairāk nekā gadu.

Visi Google darbinieki pēc nepieciešamības var saņemt neierobežotus apmaksātu slimības atvaļinājumus.

Saviem galvenā biroja darbiniekiem ASV Google piedāvā bezmaksas transportu uz darbavietu un atpakaļ, izmantojot pilsētas vilcienu.

Google birojā darbojas virtuve ar plašu ēdiena piedāvājumu, kas kompānijas darbiniekiem ir bez maksas, turklāt tiek piedāvātas bezmaksas uzkodas starp maltītēm.

Google darbiniekiem gan ASV, gan ārpus ASV pieejamas plašas sociālo garantiju programmas, dzīvības apdrošināšana un tml.FACEBOOK

Facebook saviem darbiniekiem piedāvā gadā 21 pilnībā apmaksātu atvaļinājuma dienu neatkarīgi no darba stāža un 11 apmaksātas svētku brīvdienas.

Visiem saviem pilnas slodzes darbiniekiem ASV Facebook piedāvā četrus mēnešus ilgu bērna kopšanas atvaļinājumu, kura laikā darbiniekam tiek maksāta pilna apmēra alga, kā arī nodrošinātas visas sociālās garantijas, kas darbiniekam pienākas strādājot pilnas slodzes darbu.

Slimības atvaļinājumu Facebook piedāvā neierobežotā daudzumā.

Facebook galvenā biroja darbiniekiem nodrošināts bezmaksas transports uz darbu un atpakaļ, izmantojot pilsētas vilcienu un citus sabiedriskā transporta pakalpojumus.

Facebook darbiniekiem pieejama virtuve, kurā strādā profesionāls pavārs ar komandu, piedāvājot dažādu pasaules valstu tradicionālos ēdienus, kā arī pārbaudītas vērtības, piemēram, picas.

Visiem Facebook pilna laika darbiniekiem ASV ir pieejama pilnībā apmaksāta veselības aprūpe, ieskaitot zobārstu, acu ārstu u.c., kā arī dzīvības apdrošināšana. Facebook izpilda visas vietēja mēroga sociālo garantiju prasības attiecībā uz darbiniekiem, kas strādā ārpus ASV.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra