Lankalnu izsoli apstrīd kreditori

Citas ziņas
2011. gada 11. janvāris 09:36

Ar bankrotējušās gaļas pārstrādes SIA Lankalni izsoles rezultātiem nepamierināti vairāki cūkaudzētāji, kas uzskata sevi par nodrošinātajiem kreditoriem.

Pērn, noslēdzot cesijas līgumu ar SEB banku, par Lankalnu gaļas pārstrādes uzņēmuma nodrošināto kreditoru kļuva Latvijas, Lietuvas un Igaunijas lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība (LPKS) Baltic Meat Standard. Izsolē kooperatīvs, kurā apvienojušies triju Baltijas valstu lopu audzētāji, iegādājās uzņēmumu par 229 400 latiem. Līdz izsoles rezultātu apstiprināšanai Baltic Meat Standard veic saimniecisko darbību kā nomnieks, DB apliecināja LPKS vadītājs Jurģis Bružāns. Izsolīta tika gan kustamā, gan nekustamā manta. Tikko Kuldīgas tiesai iesniegti dokumenti izsoles rezultātu apstiprināšanai. Procesa laikā vairāki kreditori iesnieguši sūdzības par administratora darbībām.

 

Situāciju sarežģī fakts, ka Lankalniem bija zemesgrāmatā reģistrētas komercķīlas ne tikai bankai. Nekustamajam īpašumam ir hipotekārie kreditori - LPKS Baltic Meat Standard, SIA Druvas Unguri, SIA Nygaard International, SIA Baltik Pork, ķīlas tiesības uz kustamo mantu ir LPKS Baltic Meat Standard, SIA Nygaard International, SIA Baltik Pork. Kā DB informēja SIA Nygaard International  pārstāvis Andrejs Voroncovs, uzņēmums vēl pirms maksātnespējas pasludināšanas vērsies tiesā, lai no Lankalniem piedzītu aptuveni 13 tūkstošus latu parādu, un uz tiesas sprieduma pamata reģistrējis zemesgrāmatā komercķīlu, kas nodrošināta ar Lankalnu īpašumu. Arī Baltic Pork zemesgrāmatā bija reģistrējis komercķīlu, jo Lankalni nebija norēķinājušies par Baltic Pork nodotajām cūkām. «Tāpēc uzskatām sevi par nodrošinātajiem kreditoriem,» DB sacīja Baltic Pork pārstāve Daiga Ļuka. Pērn decembrī, vēl pirms administrators bija iesniedzis tiesai apstiprināt izsoles dokumentus, Baltik Pork iesniedza Kuldīgas tiesā sūdzību par administratora Aināra Vīnkalna rīcību un to, kā notikusi īpašuma pārdošana. Tiesa prasību noraidīja, nesaskatot likuma pārkāpumus.

 

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.
Neesi abonents? Piesakies uz 2 nedēļu testa abonementu šeit!
Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra