Dienas Bizness

 • 23 sestdiena,
  jūlijs

  Magda, Magone, Mērija, Magdalēna

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8411

  USD: 1.1014

Citas ziņas

Leta/AFP

Latvijā top pirmās trifeļu audzētavas  5

Latvijā aptuveni 15 zemnieku ieinteresējušies par trifeļu audzēšanas iespējām. Pirmie entuzaiasti jau šovasar plāno iestrādāt zemē pazemes sēņu micēliju.

To Db.lv apstiprināja viens no trifeļu audzēšanas interesentiem salaspilietis Vitauts Budreika. Audzētavu viņš iecerējis veidot Amatas novadā ģimenei piederošā īpašumā, kas ilgus gadus stāvējis neizmantots. «Trifeļu audzēšanai diezgan rūpīgi jāsagatavo zeme - vajadzīgs augsts Ph līmenis, kas Latvijā parasti ir nepietiekams,» Db.lv stāstīja V. Budreika. Viņš izpētījis, ka Latvijā piemērotākās audzēšanai ir vasaras trifeles, tomēr labāk būtu audzēt tā sauktās franču trifeles, jo tās ir vērtīgākas un tām esot augstāka cena. Tomēr V. Budreika atzina, ka šogad vēl nepaspēs stādāmo materiālu - micēliju - iestrādāt zemē. Taču viņš zinot, ka Aizkraukles rajonā vairāki zemnieki gatavojas jau šogad ierīkot eksperimentālās audzētavas.

Saistītie raksti

V. Budreika par trifeļu audzēšanas iespējām interesējoties jau ilgāku laiku - sākumā viņš konsultējies ar kādu trifeļu audzētāju Amerikā, bet tad  atradis kontaktus Somijā, kur trifeļu audzēšana sākta diezgan veiksmīgi. Plantācijas ierīkošana gan esot dārga - izmaksājot vairākus desmitus tūkstošus latu, kas atmaksājas 6 - 7 gadu laikā. Turklāt plantāciju apdraud kurmji, meža zvēri, dabas stihijas.

2010. gada vasaras sākumā Latvijā viesojās trifeļu audzētājs un Eiropas trifeļu zinātniskās grupas viceprezidents Salems Šameks no Somijas. Vizītes laikā viņš dalījies pieredzē par neparastu lauksaimniecības kultūraugu audzēšanas iespējām. Somijā trifeļu rūpals uzsākts pirms sešiem gadiem, un tas pierādījis, ka klimatiskie apstākļi ir piemērojami šo sēņu audzēšanai. Tādēļ Somijas viesis, pārliecināts, ka pasaulē populārās pazemes sēnes iespējams audzēt arī Latvijā, iedrošināja zemniekus un citus interesentus to izmēģināt, vēstī Cēsu novada laikraksts Druva.

Jaunākās ziņas kategorijā

Zemnieku saimniecībā Jaunbērzē bojā gājis tās bijušais īpašnieks

Zemnieku saimniecībā Jaunbērzē bojā gājis tās bijušais īpašnieks  

Negadījumā Jaunbērzes zemnieku saimniecībā Makleri bojā gājis tās bijušais īpašnieks - 1951.gadā dzimušais Pēteris Maklers, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija. Nelaimē bojā gājuši arī trīs strādnieki, kuri tobrīd...

Reklāma