Drīzumā jānoslēdzas sarunām starp Latvijas nacionālā televīzijas (TV) tīkla dalībniecēm un hokeja kluba Dinamo Rīga vadību, lai vienotos, kura no TV nākamajā sezonā nodrošinās Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēļu translāciju.

Raidstacijām laikus jāplāno programma un arī līdzekļi licences maksas segšanai, tomēr pagaidām lēmuma pieņemšana kavējas, raksta Neatkarīgā.

Šogad vēlmi translēt KHL spēles izteikusi Latvijas Televīzija (LTV), Latvijas neatkarīgā televīzija (LNT) un TV3 Latvia. Pirms gada debates izraisīja fakts, ka spēļu pārraides tiesības ieguva LTV 7. kanāls, kas samaksāja vienu miljonu eiro. Naudu LTV ieguva no reklāmas ieņēmumiem.

«Pašreiz gaidām atbildi no kluba. Sarunas ir par līdzvērtīgām attiecībām un nosacījumiem. Meklējam tāda veida sadarbību, kā tas bija pagājušajā sezonā,» stāsta LTV ģenerāldirektors Edgars Kots un atklāj, ka LTV reklāmas daļa atrada sponsorus un reklāmdevējus KHL spēļu nodrošināšanai un nešaubās, ka to izdarīs arī nākamajā sezonā.

Dinamo Rīga preses sekretārs Jānis Stepītis atklāj, ka TV translāciju tiesību ieguvēja noskaidrošana notiek intensīvi, taču plašākus komentārus viņš atturas sniegt. «Tas nav vienkārši, jo līgums ir trīspusējs – starp KHL, TV, Dinamo Rīga. KHL apzinās, ka ir vajadzīgs partneris, kas nodrošinās tehniski signālu no Rīgas un piegādās skatītājiem,» uzsver J.Stepītis.

Neziņa ar lēmuma pieņemšanu ir tā, kas kavē TV piesaistīt reklāmdevējus. «Pagaidām Dinamo atbildi nesniedz. Bija solīts jau pirms kāda laika. Pašreiz ir gaidīšanas brīdis. Ir bijušas kaislības, līdz ar to laika ir maz, lai vispār cīnītos par labākiem noteikumiem,» saka LTV vadītājs.

Tikmēr Dinamo Rīga preses pārstāvis ļauj noprast, ka lēmums, kura TV nākamajā sezonā nodrošinās KHL spēļu translācijas, visticamāk, būs jūnija sākumā. Nākamajā sezonā ir paredzētas 56 regulārās spēles, viena zvaigžņu spēle un pagaidām nezināms skaits play-off spēļu.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra