A/s Parex banka šodien, 18.janvārī, plāno iesniegt prasību Rīgas pilsētas priekšpilsētas tiesā pret Lato Lapsu par neslavas celšanu, pieprasot reputāciju aizskarošo ziņu atsaukšanu un atvainošanās publicēšanu, DB informēja bankas pārstāve Marita Ozoliņa – Tumanovska.

Parex bankas valdes priekšsēdētājs Kriss Gviljams uzsver: «Parex banka ir toleranta attiecībā uz viedokļa izteikšanu, izprotot, ka ne vienmēr šis viedoklis var būt bankai labvēlīgs. Tomēr L.Lapsas gadījumā runa ir par neslavas celšanu, izplatot negatīvas ziņas, kuras nav pamatotas ar faktiem.» Viņš arī piebilst, ka iesniegumā atlīdzība netiek prasīta

Banka norāda, ka laikā no Parex bankas sadalīšanas L.Lapsa esot bijis vienīgais žurnālists, kurš izteicis pretenzijas saistībā ar bankas atbildēm uz sniegtajiem pieprasījumiem.

«Būtībā radies iespaids, ka L.Lapsa izmantojis bankas atvērtības politiku nevis tikai pieprasot materiālu gatavošanai nepieciešamas ziņas, bet arī nepārtraukti tiranizējot atbildīgos darbiniekus ar daudz un grūti izprotamiem pieprasījumiem,» norāda banka.

Un piebilst, ka pēdējo mēnešu laikā L.Lapsa izplatījis ziņas par Parex banku, kuras bijušas nepatiesas. Pazīstamākās no tām ir par to, ka Parex bankas amatpersonas melo par Vernisāžas ēkas pārdošanas apstākļiem, ka Parex vadība ir atbrīvota no atbildības, un citas.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra