Pērn palielinājies no Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) Latvijas valdības komentāriem nosūtīto iesniegumu skaits, pret Latviju pieņemto nolēmumu skaits, kā arī izmaksāto kompensāciju kopējais apjoms.

Pagājušajā gadā valdības komentāriem no tiesas nosūtīti 42 jauni iesniegumi, kas ir par 24% vairāk nekā 2009.gadā. Iesniegumu skaita pieaugums palielinājis arī starptautiskajās cilvēktiesību institūcijas biroja darba apjomu.

2010.gadā pieaudzis arī ECT pieņemto nolēmumu skaits, kopā ir pieņemti 31 nolēmumi pret Latviju (4 spriedumi un 27 lēmumi).
No pasludinātajiem spriedumiem trīs spriedumos konstatēti Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas pantu pārkāpumi.

Lielākais pagājušajā gadā pieņemto ECT lēmumu skaits saistīts ar lietām, kurās iesniedzēji ir zaudējuši interesi un vairs nevēlas uzturēt savas sūdzības - šādi lēmumi ir pieņemti 11 lietās.

Pērn turpinājusi augt arī ECT piespriestajās kompensācijās izmaksātā summa, sasniedzot 40,03 tūkst. Ls. Šajā summā iekļautas arī kompensācijas, kuras izmaksātas par 2009.gadā pasludinātajiem spriedumiem, kas stājās spēkā pērn.
Jāatzīmē, ka 2010.gadā pasludinātajos spriedumos kopējā piespriestā kompensāciju summa ir 62,7 tūkst. eiro, tomēr uz 2010.gada 31.decembri neviens no spriedumiem vēl nebija stājies spēkā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra