Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Galvenās Muitas pārvaldes vadītājam Tālim Kravalim pret atstādināto Finanšu ministrijas (FM) Nodokļu un muitas administrēšanas politikas departamenta direktora vietnieku Vladimiru Vaškeviču sāktajā krimināllietā piemērota liecinieka aizsardzība, raksta pietiek.com.

Muitas priekšnieku Vaškevičs centies kukuļot vairakkārt, kopējā kukuļa summai sasniedzot 50 tūkst. eiro. Noprotams, ka tieši pats T.Kravalis par V.Vaškeviča piedāvājumiem vērsies pie korupcijas apkarotājiem. Pēc liecību sniegšanas viņam, kriminālprocesā piemērots liecinieka statuss un liecinieka aizsardzība. Tas arī ir iemesls, kāpēc kriminālprocesā aizturēts N.Vaškevičs kā kukuļdevējs, nevis VID amatpersona kā kukuļa saņēmējs, liecina portāla rīcībā esošā informācija.

Oficiāli informāciju ne par T.Kravali kā V.Vaškeviča kukuļoto amatpersonu, ne par muitas priekšniekam piemēroto liecinieka aizsardzības statusu KNAB neapstiprina. KNAB preses pārstāve Ieva Karlsberga Pietiek uzsvērusi, ka izmeklēšanas nolūkos nekādus komentārus un plašāku informācija par šo kriminālprocesu KNAB nesniegs. Oficiāli tikai paziņots, ka par vairākkārtīgiem kukuļošanas mēģinājumiem 50 tūkst. eiro apmērā V.Vaškevičam kriminālprocesā piemērots aizdomās turamā statuss.

Jāatgādina, ka Rīgas Centra rajona tiesa kā drošības līdzekli V.Vaškevičam piemēroja apcietinājumu.

V.Vaškevičs neoficiāli jau ilgstoši ticis saistīts ar noziedzīgām aprindām, kas nodarbojas ar kontrabandu. Vairākas augstas amatpersonas Pietiek atzinušas, ka Vaškevičs ir saistīts ar «noteiktām aprindām», ka «visi par viņa sakariem zināja».

Kāds no bijušajiem premjeriem V.Vaškeviču neformālā sarunā ar portālu nodēvējis par talantīgu «jumtu» starp personām, kas saistītas ar kontrabandu un valsts varu. V.Vaškevičs esot bijis ļoti spējīgs un ar plašiem sakariem dažādas aprindās. Tieši tas arī bijis iemesls, kāpēc viņš ilgstoši ticis saudzēts.

Neoficiāli V.Vaškevičs ar kontrabandu saistītajās aprindās tiek dēvēts par Futbolu, Futbolistu. V.Vaškevičam piedēvēta arī iesauka Sports. Tāpat noteiktās aprindās viņš tiek dēvēts par folksvāgenu - šī iesauka radusies pēc viņa vārda un uzvārda pirmajiem burtiem VV.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra