Lai trīs gadu laikā likvidētu rindu uz vietām pašvaldības bērnudārzos, Rīgas dome rīkos iepirkumu par vietām privātajos bērnudārzos, nolēmusi Izglītības, kultūras un sporta komiteja.

Patlaban ar vietu pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs nav iespējams nodrošināt 5002 mazuļus. Privātie bērnudārzi šobrīd var piedāvāt līdz 1000 vietu. Plānots, ka pašvaldība pēc saistošo noteikumu pieņemšanas rīkos iepirkumu un tad vecākiem pēc savas izvēles būs iespēja pieteikties uz tām privātajām pirmsskolām, kuras varēs piedāvāt šo pakalpojumu. Pieteikumi uz privātajām iestādēm tiks sistematizēti pēc agrākā pieteikuma reģistrācijas datuma pašvaldības iestāžu rindās. Tiem bērniem, kas rindā ir stāvējuši ilgāk, būs lielākas iespējas ātrāk tikt uzņemtiem bērnudārzā.

Patlaban šā gada budžeta programmā «Pašvaldības finansējums privāto izglītības iestāžu pirmsskolas izglītības programmas īstenošanai» piešķirts finansējums Ls 1 194 379 apmērā. Aptuveni puse jeb 600 000 latu paredzēti, lai pirktu pašvaldības apmaksātas grupas privātajos bērnudārzos. Ja sadarbības modelis attaisnos uz sevi liktās cerības un piedāvājums no privātā sektora būs lielāks, Rīgas dome programmas realizēšanai jau šogad varētu piešķirs vēl papildus finansējumu. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra