Izveidojot pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas SIA, iespējams uz pašvaldības poligona Getliņi bāzes, pašreizējām privātajām kompānijām var nākties pamest tirgu.

Pēc vienotā Rīgas domes namu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA Rīgas namu pārvaldnieks izveides, paredzams, ka tuvākā laikā tam varētu tikt sludināts vienots atkritumu apsaimniekošanas konkurss. Atkritumu apsaimniekošanas operatori lēš, ka šī konkursa apjoms varētu būt ļoti nozīmīgs- tā uzvarētājs varētu iegūt kontroli pat pār vairāk nekā 50% rīdzinieku radīto atkritumu. Pie asās konkurences cīņas Rīgā jau pieradušie lielākie atkritumu apsaimniekošanas operatori saspringti gaida šī konkursa izsludināšanas brīdi, tomēr viņiem pa vidu, iespējams, draud iespraukties jauns atkritumu operators - Rīgas pašvaldības SIA. Nav izslēgts, ka tas varētu tapt uz pašvaldības poligona Getliņi bāzes, kas šādā veidā varētu paplašināt savu darbību. Privātie operatori ir satraukti, jo uzskata, ka ar pašvaldības iekšēju biznesu un līdz ar to lielā mērā iekšēji kontrolētu atkritumu apsaimniekošanas naudas plūsmu būs teju vai neiespējami konkurēt.

«Apvienotam pašvaldību operatoram un poligonam lielisks piemērs ir Valmierā, kur tarifi ir divreiz augstāki nekā Rīga. Tā ir skaidra pašvaldības vēlme, iejaukties privātā biznesā,» brīdina Veolia pārstāvis Guntars Kokorevičs.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.
Neesi abonents? Piesakies uz 2 nedēļu testa abonementu šeit!
Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Reģionālās lidostas strauji attīstās

Šogad Latvijas reģionālajās lidostās tiek plānoti lieli finansu ieguldījumi un būvdarbi.

Par Daugavpils lidostas attīstīšanu jau tuvākajā laikā tiks noslēgts līgums ar investoriem, Liepājas un Ventspils lidostai no Kohrēzijas fonda būs iespējams saņemt vairākus miljonus latu infrastruktūras uzlabošanai, savukārt Tukuma lidostā šajā vasarā plāno uzsākt regulārus pasažieru pārvadājumus.

Mums nebūtu problēmu segt parādus

Lai sakārtotu Latvijas Kuģniecību, būs nepieciešami vairāki mēneši, intervijā DB atzīst Pols Tomass, kurš nu jau mēnesi ieņem kuģniecības valdes priekšsēdētāja amatu.

Investors

Investēt jāmāk ikvienam

Ne vienmēr nepieciešamas lielas summas, lai veiktu ieguldījumus, intervijā norāda NASDAQ OMX Transactions Services Nordics viceprezidents Henriks Elfvings.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra