KNAB veicis vairākas kratīšanas ar Ekonomikas ministrijas Nodokļu un muitas administrēšanas nodaļas direktora vietnieku Vladimiru Vaškeviču saistītās vietās - viņa kabinetā, dzīvesvietā, mašīnā. Lai gan KNAB atzīst tikai ka aizturējuši kādu Ekonomikas ministrijas amatpersonu, nojaušams, ka aizturētais ir pats V. Vaškevičs.

 

KNAB Finanšu ministrijas amatpersona aizturēta par kukuļdošanu lielā apmērā - vairāk nekā 50 tūkst. eiro.

 

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.
Neesi abonents? Piesakies uz 2 nedēļu testa abonementu šeit!
Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

 

Ābece potenciālajiem eksportētājiem

 

Ķīnā vienmēr jābūt gatavam uz sliktāko, ja runa ir par korupciju, Āzijā biznesa partneru uzticību visvieglāk iekarot, ieturot kopēju maltīti. Ko vēl par dažādu valstu specifiku saka eksperti?

 

Transports

 

Briest pārmaiņas a/s Pasažieru vilciens valdē

 

Vēl vienā Satiksmes ministrijas pakļautības uzņēmuma valdē tuvojas «tīrīšana» - tas izriet no a/s Pasažieru vilciens akcionāru sapulces dienaskārtības, kurā 4. februārī paredzams apspriest arī uzņēmuma valdes maiņu. Pēc DB rīcībā esošās informācijas amatu varētu zaudēt pašreizējās a/s Pasažieru vilciens valdes priekšsēdētājs Andulis Židkovs, bet viņa vietā varētu nākt Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Anrijs Matīss.

 

Audits & grāmatvedība

 

Rokāde lielajā četriniekā

 

2009. - 2010. gadā auditorkompānijas piedzīvojušās apgrozījumu un peļņas kritumu, kas skaidrojams gan ar pakalpojumu cenu kritumu, klientu ieviestiem taupības pasākumiem, kas samazinājuši auditoru darba lauku. Turklāt daudzi uzņēmumi nav sasnieguši tādus finanšu apjomus, pie kuriem nepieciešama zvērinātu revidentu pārbaude. Viens no retajiem uzņēmumiem, kas izdevies saglabāt darbības apjomus ir SIA Potapoviča un Andresone. «Nedaudz pārstrukturējām klientu bāzi. Bija lielāki uzņēmumi, kas līdzekļu taupības nolūkos pārnāca pie mums no lielā četrinieka,» skaidro uzņēmuma valdes locekle Kristīne Potapoviča.

 

Satiksme

 

Rīgas acs pievilinās pasažierus

 

Jau otrā Rīgas domes komiteja atbalstījusi pašvaldības SIA Rīgas satiksme meitas uzņēmuma Rīgas acs dibināšanas nepieciešamību. Rīgas satiksmes valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens RD komitejas sēdē stāstīja, ka ar topošo meitasuzņēmumu plānots efektīvāk uzskaitīt bezbiļetniekus. DB jau rakstīja, ka savulaik RS, ieviešot e-talonu, apgalvoja, ka šī sistēma, salīdzinot ar konduktoriem, ļaus ietaupīt 13 gadu laikā aptuveni 50 miljonu latu.

 

Tiesa

 

Sāks šķetināt Jūrmalas kukuļošanas lietu

 

Jūrmalas tiesa šodien paredzējusi uzsākts Munkevica un Pīranta kukuļošanas lietu. Bijušais Jūrmalas mērs Raimonds Munkevics un viņa partijas Jūrmala - mūsu mājas biedrs, bijušais Jūrmalas ātrās palīdzības valdes loceklis Normunds Pīrants tiek apsūdzēti par kukuļdošanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

 

Likumdošana

 

Bizness nemierā ar izmaiņām

 

Nodokļu normatīvu straujās izmaiņas, kuras stājas spēkā teju vai nekavējoties, rada galvassāpes gan nodokļu maksātājiem, gan nodokļu administrācijai.

 

Eksportspēja

 

Var arī bez LIAA

 

Eksporta tirgus var iekarot bez LIAA un citu valsts institūciju palīdzības, pārliecinājusies Aļona Bauska, kuras uzņēmuma QooQoo radītie tērpi rodami Ķīnā un Panamā. Šobrīd notiek sarunas arī ar veikalu Toronto.

 

Prognozes

 

Janvāra inflācija var sasniegt 2%

 

Cenu kāpums preču biržās, nodokļu sloga palielināšanās un atsevišķi lokāli faktori, aizvadītajā mēnesī kopējo dārdzības līmeni Latvijā var būt palielinājuši pat par 2%.

 

Tehnoloģijas

 

Cer iekustināt e-parakstu

 

Latvijā, ieguldot 190 tūkst.Ls radīts virtuālais e-paraksts, pateicoties kuram tiek gaidīti 100 tūkst. jaunu e-paraksta lietotāju.

 

Pasaulē

 

Izraēla šokā par Rietumvalstu atbalsta trūkumu

 

Ēģiptei Izraēla baidās pazaudēt Ēģiptes atbalstu - ja pašreizējais Ēģiptes prezidents Hosni Mubaraks patiešām tiks gāzts, Izraēla zaudēs vienu no saviem retajiem sabiedrotajiem sev naidīgajā ģeogrāfiskajā reģionā.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra