Dienas bizness šodien sniedz ieskatu, kurā no Baltijas valstīm biznesam ir izdevīgākā nodokļu politika. Latvija atgriezusies pie vēlmes veicināt ļoti lielās investīcijas, savukārt ar Lietuvu uzsākta cīņa par līderes statusu mazā biznesa abalstīšanā. Uzņēmēji uzsver, ka Latvijai pietrūkst konsekvences nodokļu politikā.

«Šogad lielākās investorus interesējošās izmaiņas nodokļu politikā skārušas tieši Latviju un Lietuvu, kamēr Igaunija, ieviešot eiro, nekādas kustības šajā jomā nav īstenojusi,» secina zvērinātu advokātu biroja BDO Zelmenis & Liberte vecākā nodokļu konsultante Inita Skrodere. Viņa piekrīt vairāku DB apataujāto uzņēmēju teiktajam, ka katrai no Baltijas valstīm ir savas nodokļu aplikšanas (neaplikšanas) priekšrocības. Par Igaunijas lielo investīciju pievilkšanas magnētu tiek dēvēts ne tikai eiro, bet arī joprojām reinvestētās peļņas neaplikšana ar UIN.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.
Neesi abonents? Piesakies uz 2 nedēļu testa abonementu šeit!
Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Jauns skandāls par TV3 retranslēšanu

Baltkom uzdots kabeļtīklos pārtraukt kanālu TV3, 3+ un TV6 retranslēšanu. Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas tiesnese Velga Gailīte ir uzdevusi telekomunikāciju uzņēmumam Baltkom pārtraukt kabeļtīklos TV kanālu TV3, 3+ un TV6 retranslēšanu, DB apliecināja Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas priekšsēdētājas palīgs Kaspars Sadauskis.

ES: Cukura reforma bija haotiska

ES cukura reforma realizēta, balstoties uz novecojušiem un objektivitāti neatspoguļojošiem datiem.

Intervija

Igauņi nolūko Latvijas biomasas staciju tirgu

«Ir ļoti svarīgi, pašiem spēt ražot elektroenerģiju arī no vietējiem energoresursiem,» intervijā DB uzsver Eesti Energia valdes priekšsēdētājs Sandors Līvs.

Ražošana

Izšķirošs gads Rīgas vagonbūvei

2011. gads būs izšķirošs a/s Rīgas vagonbūves rūpnīca (RVR) tālākās attīstības perspektīvā. Tā atzīst a/s Rīgas vagonbūves rūpnīca valdes priekšsēdētājs Valērijs Igaunis. Viņš savu teikto pamato ar to, ka šobrīd RVR kopā ar Bombardier Transport France S.A.S. piedalās ne tikai konkursā Latvijā par 34 jaunu pasažieru elektrovilcienu un 7 dīzeļvilcienu piegādi, bet arī Gruzijā par iespējām piegādāt 7 pasažieru vilcienus šīs valsts dzelzceļa kompānijai.

 

Metāllūžņi

Plāno investīcijas metāllūžņos

SIA Tolmets plāno šogad ieguldīt vairāk nekā miljonu Ls attīstībā un cer uz labvēlīgām likumdošanas izmaiņām. Pērn uzņēmuma apgrozījums audzis par vairāk nekā 42 milj. Ls, tuvojoties 2008. gada rekordam.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra