Gada nogalē jau tradicionāli izsludināts Gada vārda, nevārda un spārnotā teiciena aptauja. Šoreiz Gada vārdam iesniegts vairāk pieteikumu nekā Nevārdam.

Pērn cilvēkiem visspilgtākie šķituši politiķu izteicieni pirms vēlēšanām. Taču tiek piedāvāti arī interesanti jaunvārdi, kā arī latviski meklējumi dažādiem latviešu valodā ienākušiem svešvārdiem, norāda Latvijas Radio.

Par gada nevārdiem ieteikti tādi vārdi kā «perkusijas», ko arvien biežāk sāk lietot sitaminstrumentu vietā, «reciklēšana», ko lieto vārda «pārstrāde» vietā, un vēl vairāki citi par nevēlamiem atzīti vārdi.

Viens no pieteikumiem Gada spārnotajam teicienam ir premjera Valda Dombrovska Jaungada uzrunā vairākkārt uzsvērtais Latvija var!. «Krāniem, būvniekiem jāstrādā lidostā!» - šis Aināra Šlesera izteikums arī iesniegts gada spārnotajam teicienam.
Cilvēkus nav atstājis vienaldzīgus arī pirms vēlēšanām dažādos kontekstos locītais sauklis «Cieti!», kā arī vēl vairāki politiķu izteikumi.

Kā spārnotais teiciens pieteikts arī «Skonto būve», kas pērn visai kuriozā veidā gandrīz vai pārtapa par Ziemassvētku sveicienu. Redzot ar Skonto reklāmām apkarināto Ziemassvētku egli, ārzemnieki bija sapratuši, ka tas latviski nozīmē «priecīgus Ziemassvētkus!».

Pērn par gada vārdu kļuva «glābējsilīte», par gada nevārdu - «saīsināt darbiniekus», bet par spārnoto teicienu - tolaik veselības ministres Baibas Rozentāles jautājums žurnālistam «Un ko jūs saprotat ar politisko atbildību?».

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra