Aizdomas, ka Ceļu pārvaldē naudu šķērdējuši uzņēmuma darbinieki, kas tieši saistīti ar mazākuma akcionāriem, pirmdien vēsta laikraksts Dienas bizness.

Par Rīgas domei daļēji piederošās a/s Ceļu pārvalde (CP) līdzšinējo darbību un plāniem intervijā laikrakstam pastāstīja šogad janvārī jaunieceltais uzņēmuma vadītājs Mārtiņš Lauva (attēlā).

«Diemžēl  pilnīga katastrofa ir biznesa administrācija, vadība. Šis uzņēmums gadu desmitiem nav vadīts ar saimnieka roku, un tas ir ļoti jūtams. Mani galvenie uzdevumi ir sakārtot uzņēmumā finanses - gan no plānošanas un izpildes kontroles viedokļa, gan  izveidot uzņēmuma budžetu, kāds līdz šim principā nav pilnvērtīgi funkcionējis, analizēt finanšu plūsmas, peļņas centrus, izmaksas,» viņš stāsta uzsverot, ka aizdomu par naudas izšķērdēšanu dēļ uzņēmumā ir izveidota iekšējās izmeklēšanas grupa, kas pētīšot konkrētus faktus, kas rada aizdomas par vairāku uzņēmuma darbinieku, arī vairāku mazākuma akcionāru
piedalīšanos uzņēmuma resursu neefektīvā izmantošanā.

«Ja virkne mazākuma akcionāru (kuriem kopumā pieder ap 11% CP akciju) dibina SIA, kas darbojas kā CP piegādātājs, apakšuzņēmējs, tad, protams,  lai vērtē tiesībsargājošās iestādes,» stāsta M. Lauva.

 

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.
Neesi abonents? Piesakies uz 2 nedēļu testa abonementu šeit!
Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

 

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra