Ja būtu kaut mazākais pamats atstādināšanai no amata, tad tas jau sen būtu noticis, raidījumā 900 sekundes norādīja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītājs Normunds Vilnītis.

Lēmumu par atstādināšanu N.Vilnītis pārsūdzētu tādā gadījumā, ja uzskatītu, ka tas ir nepamatots. Pagaidām viņš nezinot, par ko tiek turēts aizdomās, kādi ir iespējamie pārkāpumi un cik tie būtiski. Šī situācija neesot no patīkamākajām, piebilda KNAB vadītājs.

Vilnītis arī atzīmēja, ka viņa pienākums ir tikt skaidrībā un parādīt, kamdēļ pret viņu vērstajiem melīgajiem apgalvojumiem esot saistība ar politiskajiem spēkiem. «Ja mēs paliekam pie pašreizējā biroja, tad varbūt būtu jāmaina nosaukums birojam un jāsauc tas par Politisko konkurentu apkarošanas un novēršanas biroju,» bilda N.Vilnītis.

Viņš norādīja, ka no atsevišķu politisko spēku puses ir jutis spiedienu. «Viss notiek pēc scenārija, sākot jau ar šiem te 76 pārkāpumiem, sadalot tos pa posmiem, kādā veidā un ko runāt. Pret mani ir tie politiskie spēki, kas ir pret reformām KNAB. Tas politiskais spēks, kas, pretēji likumam, uzliek par pienākumu man kā biroja vadītājam skaņot kaut kādas strukturālas izmaiņas ar biroja padomi un arodbiedrību, kas vispār ir nonsens,» uzsvēra N.Vilnītis.

Tomēr biroja vadītājs nevēlējās nosaukt vārdā, kurš tad politiskais spēks tas ir. Viņš tikai piebilda, ka visiem tas jau esot tāpat saprotams un zināms.
Jau ziņots, ka KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas vadītājs Juris Jurašs 23.marta Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Korupcijas novēršanas apakškomisijas sēdē apgalvoja, ka KNAB šefs viņam vairākkārt lūdzis prettiesiski noklausīties politiķu telefonsarunas. Atsevišķas sarunas ar N.Vilnīti par sarunu noklausīšanos esot bijušas arī Jutas Strīķes klātbūtnē.
Likums noteic, ka operatīvā nepublisku sarunu slepena noklausīšanās veicama tikai sevišķā veidā un ar Augstākās tiesas priekšsēdētāja vai viņa īpaši pilnvarota Augstākās tiesas tiesneša akceptu.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra