Dienas Bizness

 • 30 svētdiena,
  aprīlis

  Lilija, Liāna

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8447

  USD: 1.0930

Ekonomika

Foto: LETA

Eksperts: Aizmirstiet par krīzi pēc ES fondu beigšanās – tās ir pilnīgas muļķības  3

Aizmirstiet par krīzi pēc Eiropas Savienības fondu beigšanās – tās ir pilnīgas muļķības, Dienas Biznesa rīkotajā forumā Auto 2017 sacīja DNB bankas ekonomists Pēteris Strautiņš.

Viņš uzsver, ka fondi nebeigsies, ja vien nebeigsies pati Eiropas Savienība, un prognozējams pat, ja šādi fondi beigtos, krīzes nebūs tāpat.

Pēc eksperta domām, ekonomikas faktori liecina, ka nākamie gadi laika posmā no 2017.gada līdz 2019.gadam būs patīkami. Ekonomikai būtiski ir ne tikai ES fondi, bet arī kreditēšanas attīstība un dažādi nelineāri procesi eksporta sektorā, piemēram, klāsteru attīstība un citi, kas veicina šo jomu.

Tādēļ lielākais risks, kas pastāv, ir tas, ka neizmantosim dotās iespējas, taču krīžu pārvarēšanā (un arī radīšanā) mēs esam meistari, uzsver eksperts.

Pēc viņa domām, pārkaršanu nākotnē var sakombinēt vairāki faktori: tas, ka nākamais hipotekārās kreditēšanas cikls sākas no ļoti zema mājsaimniecību parādsaistību punkta, 2017.-2019.gadam tiks daudz būvētas sabiedriskās ēkas, līdz ar to būs ierobežoti resursi mājokļiem, kā arī citi.
 

Komentāri

 • MMX

  pirms 10 dienām, 2017.04.20 17:09

  +2 -0

  Par naudas lietām itkā varētu piekrist ekspertam, jau šobrīd ir manāma rosība šajā ziņā, bet... paliek jautājums vai brīdī kad būs pieejama nada tai visai celtniecībai būs vairs kas ceļ? Protams risinājums ir paķert kādus austrumu puses "celtniekus", bet tas tāds īstermiņa risinājums. Palielinoties būvniecības apjomiem eiropā daļa mūsu celtnieku dosies uz turieni, bet uz vietas paliks neapgūta nauda un kaudze ar vadītājiem

 • jā,

  pirms 10 dienām, 2017.04.20 20:23

  +1 -0

  bet banķieris nepateica galveno: Ulmaņlaikā bodnieks un augļotājs visu naudu iegūldīja attīstībā Latvijā, tagad bodnieki, banķieri miljardu peļņu aizved uz ārzemēm, bet Latvijā atstāj grašus, tādēļ arī nav ne darbs, ne algas!

 • gf

  pirms 10 dienām, 2017.04.20 23:58

  +0 -1

  Ko Strautiņš stāstīja pagājušo trekno gadu laikā? :)

Reklāma