Dienas Bizness

 • 26 trešdiena,
  aprīlis

  Alīna, Sandris, Rūsiņš

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8493

  USD: 1.0891

Ekonomika

Foto: Ieva Lūka/LETA

Elektroenerģijas cenas Baltijā sarukušas

Pavasara sezonai raksturīgi laikapstākļi bija vērojami arī aizvadītajā nedēļā, turpinoties paliem, informē AS Latvenergo.

Tas arī noteica elektroenerģijas cenu kritumu Baltijā, nedēļas vidējai cenai samazinoties par 18% līdz 28,14 EUR/MWh pret iepriekšējās nedēļas cenu. Zemākā cena bija Latvijā un Igaunijā – 27,72 EUR/MWh, cenām pirmo reizi šogad izlīdzinoties abos tirdzniecības apgabalos nedēļas griezumā, iepriekš tas novērots tikai gadu mijas nedēļā. Tikmēr Lietuvā cena sasniedza 28,97 EUR/MWh, tas nozīmē, ka visās valstīs cenu kritumi bija 18% apmērā. Elektroenerģiju cenu kritumu veicināja gaisa temperatūras

kāpums, ko pastiprināja lielāka vēja staciju elektroenerģijas izstrāde Skandināvijā, kā arī solārās izstrādes kāpums Vācijā.
Pārvades starpsavienojumu darbībā būtiski traucējumi nebija novēroti. Savukārt Latvijā līdz ar palu sezonas iestāšanos jāuzsver Daugavas HES saražotais elektroenerģijas apjoms: aizvadītajā nedēļā tas pieauga līdz vairāk nekā 200 GWh, kas ir par 26% vairāk nekā nedēļu iepriekš.

Šāds saražotais elektroenerģijas apjoms sasniedz nepilnus 40% no kopējā Baltijas elektroenerģijas patēriņa.
Baltijas valstīs kopumā elektroenerģijas patēriņš samazinājies par 4% līdz 514 GWh, tas šogad ir zemākais rādītājs. Latvijā elektroenerģijas patēriņš sarucis par 4% līdz 145 GWh, bet Igaunijā un Lietuvā par 3% un 4% līdz attiecīgi 171 GWh un 198 GWh.
Arī saražoto elektroenerģijas apjomu ietekmēja meteoroloģiskā situācija un pieprasījuma kritums Baltijā, tas samazinājies par 3% līdz 516 GWh. Latvijā novērots pieaugums 2% apmērā līdz 244 GWh, savukārt Igaunijā kritums par 13% līdz 220 GWh,, bet Lietuvā izstrādes apjoms pieaudzis par 28% līdz 53 GWh. Līdz ar būtisko izstrādes apjoma kritumu Igaunijā Latvija aizvadītajā nedēļā saražojusi vislielāko elektroenerģijas apjomu starp visām Baltijas valstīm.

Baltijas valstu ražošanas un patēriņa bilancē ir izmaiņas: saražots nedaudz vairāk elektroenerģijas nekā reģionā patērēts. Latvija uzrādījusi labāko bilanci aizvadītajā nedēļā, saražojot par 69% vairāk elektroenerģijas nekā valstī patērēts. Igaunija spēja saražot par 28% vairāk elektroenerģijas, kamēr Lietuva saražoja tikai 26% no kopējā elektroenerģijas patēriņa valstī. 

Saistītie raksti

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Pirmais zemās grīdas tramvajs ceļā uz Imantu

Pirmais zemās grīdas tramvajs ceļā uz Imantu  1

Pirmais jaunais zemās grīdas tramvajs uz Imantu sāks kursēt maija beigās, pastāstīja pašvaldības SIA Rīgas satiksme pārstāvis Viktors Zaķis. Viņš informēja, ka pirmais tramvajs ir piegādāts, bet, pirms tas sāk kursēt, tas jāsagatavo un...

Reklāma