Dienas Bizness

 • 29 sestdiena,
  aprīlis

  Vilnis, Raimonds, Laine

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8447

  USD: 1.0930

Ekonomika

Malduguns kopā ar Japānas alus darītavu izveidojusi jaunu alu  4

Malduguns alus darītava sadarbojusies ar Japānas alus darītavu, veidojot sadarbības alus brūvējumu, portālu db.lv informē Malduguns alus darītavas aldaris Krišjānis Zeļģis.

Neviena cita darītava Baltijā līdz šim nav to darījusi, viņš skaidro.

Japānas Baird alus darītava atrodas Šuzendži pilsētā, kas atrodas 125 km no Tokijas. Baird alus darītava izveidota 2001. gadā un ir viena no lielākajām craft alus darītavām Japānā.

Pēc K. Zeļģa teiktā, sadarbības brūvējumi ir izplatīta sadarbības forma mazajām alus darītavām - tādējādi notiek pieredzes apmaiņa un tirgus tiek iepazīstināts ar jaunu alu.

Sadarbības brūvējumā tika nolemts vārīt 6,5% stipru porteri un izmantot kādu Latvijai raksturīgu sastāvdaļu, kas šoreiz bija rudzu maize. Pēc vairākiem eksperimentiem tika nolemts izmantot Ķelmēnu rudzu maizi, jo tās garša un konsistence nodrošina, gan garšu, gan aromātu beigu produktā. Vārījumā tika izmantoti 25 kilogrami Ķelmēnu rudzu maizes. Vārījumu vadīja Baird alus darītavas aldaris Šinja Šigeda, bet Latvijas pusi pārstāvēja Krišjānis Zeļģis. Kamēr alus rūgst, notiek darbs pie alus nosaukuma un dizaina, un paredzams, ka gala produkts būs pieejams arī Baltijas reģionā tuvāko mēnešu laikā. 

Saistītie raksti

Jaunākās ziņas kategorijā

Viedoklis: Nav absolūti labāko vasaras riepu

Viedoklis: Nav absolūti labāko vasaras riepu  2

Tūlīt sāksies vasaras riepu sezona, rindas uz riepu maiņu un kļūs aktuāls mūžīgais jautājums - kuras riepas ir labākās? Atbilde ir vienkārša - nav absolūti labāko vasaras riepu. Ja kāds Jums mēģina iestāstīt pretējo, ka konkrēti šīs...

Reklāma