Dienas Bizness

 • 30 ceturtdiena,
  marts

  Nanija, Ilgmārs

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8639

  USD: 1.0748

Ekonomika

Malduguns kopā ar Japānas alus darītavu izveidojusi jaunu alu  4

Malduguns alus darītava sadarbojusies ar Japānas alus darītavu, veidojot sadarbības alus brūvējumu, portālu db.lv informē Malduguns alus darītavas aldaris Krišjānis Zeļģis.

Neviena cita darītava Baltijā līdz šim nav to darījusi, viņš skaidro.

Japānas Baird alus darītava atrodas Šuzendži pilsētā, kas atrodas 125 km no Tokijas. Baird alus darītava izveidota 2001. gadā un ir viena no lielākajām craft alus darītavām Japānā.

Pēc K. Zeļģa teiktā, sadarbības brūvējumi ir izplatīta sadarbības forma mazajām alus darītavām - tādējādi notiek pieredzes apmaiņa un tirgus tiek iepazīstināts ar jaunu alu.

Sadarbības brūvējumā tika nolemts vārīt 6,5% stipru porteri un izmantot kādu Latvijai raksturīgu sastāvdaļu, kas šoreiz bija rudzu maize. Pēc vairākiem eksperimentiem tika nolemts izmantot Ķelmēnu rudzu maizi, jo tās garša un konsistence nodrošina, gan garšu, gan aromātu beigu produktā. Vārījumā tika izmantoti 25 kilogrami Ķelmēnu rudzu maizes. Vārījumu vadīja Baird alus darītavas aldaris Šinja Šigeda, bet Latvijas pusi pārstāvēja Krišjānis Zeļģis. Kamēr alus rūgst, notiek darbs pie alus nosaukuma un dizaina, un paredzams, ka gala produkts būs pieejams arī Baltijas reģionā tuvāko mēnešu laikā. 

Saistītie raksti

Jaunākās ziņas kategorijā

Pirmā Circle K zīmola testa stacija Latvijā

Pirmā Circle K zīmola testa stacija Latvijā    19

Marta beigās SIA Circle K Latvia uzsāk pārbūves darbus pirmajā degvielas uzpildes stacijā, kas iegūs Circle K izskatu – Rīgā, Tvaika ielā 2a. Savukārt pirmā oficiālā Circle K DUS atvēršana Latvijā plānota šī gada maijā, informē...

Reklāma