Ar šā gada novembri ir paplašināts maksas ceļu tīkls Baltkrievijā – sistēmā BelToll iekļauti vēl divi ceļa posmi - 101 kilometra garumā. Paplašināšanās ir daļa no Baltkrievijas valdības ilgtermiņa programmas ceļu infrastruktūras uzlabošanai.

Jaunais maksas ceļu tīkla paplašināšanas posms paredz BelToll sistēmā iekļaut automašīnu ceļa M-5/E-217 virzienā Minska-Gomeļa posmu 82 km garumā, kā arī automašīnu ceļa P-23 virzienā Minska-Mikaševiči posmu 19 km garumā. Kopējais maksas ceļu garums Baltkrievijā sasniegs 1614 km.

Sistēma ir balstīta uz specializētas radio sakaru tehnoloģijas izmantošanu īsos attālumos, kas ļauj organizēt maksas ceļu izmantošanas apmaksas iekasēšanu Baltkrievijā uz daudzjoslu ceļiem bez transportlīdzekļu apstāšanās. Maksa par maksas ceļu izmantošanu tiek piemērota visiem transportlīdzekļiem, kas šķērso maksas ceļu posmus, izņemot automašīnas, kuru kopējā masa nepārsniedz 3,5 tonnas un kas ir reģistrētas Eirāzijas ekonomiskās savienības valstīs.

BelToll elektroniskās sistēmas komerciālā izmantošana tika uzsākta 2013. gada 1. augustā. Sistēmas BelToll īpašnieks ir Baltkrievijas valsts uzņēmums Белавтострада. Uz 2016. gada 1. oktobri sistēmā tika reģistrēti vairāk nekā 247 tūkstoši transportlīdzekļi, no kuriem gandrīz 140 tūkstoši ir reģistrēti ārvalstīs.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra